Bez kategorii

Czy wobec zagrożenia koronawirusem Dni Lubawki 2020 zostaną odwołane ? Większość mieszkańców w to wątpi, bowiem burmistrz Kocemba jest gotowa poświęcić zdrowie i życie mieszkańców, aby tylko promować się na tym święcie. Czy warto wydać 100 tysięcy złotych i sprowadzić na mieszkańców chorobę ?

Dla ratusza i burmistrz Kocemby ważniejsze jest promowanie własnych wizerunków niż uczciwa praca dla dobra gminy. Planowane Dni Lubawki postanowiono urządzić tak, aby się zbytnio nie napracować, nawet przez dom kultury zorganizowano przetarg na wybór firmy, która za nich wykona wszelkie wymagane czynności organizacyjne dni Lubawki.

Przygotowali dla takiej firmy 80 tysięcy złotych, a kolejne ponad 20-30 tysięcy poniesie gmina wykonując prace przygotowawcze i prowadząc program tych dni do godziny 18.

  1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa wydarzenia artystyczno-rozrywkowego pn. Święto Miasta Lubawka (zwanego dalej „Imprezą”), które odbędzie się 18 i 19 lipca 2020 r. na Rynku
w Lubawce (Plac Wolności).

Do zadań wykonawcy należeć będzie:

  1. podpisanie umów z poniższymi artystami, zapewnienie zgód na wykorzystanie wizerunku poniższych artystów, pokrycie kosztów honorariów artystów uwzględniające wszystkie poniesione przez poniższych artystów koszty,  w tym transport i noclegi – lista artystów:

Czy burmistrz żeby ponownie promować się jak w roku ubiegłym, nie będzie chciała odwołać tej imprezy i dopuści, żeby z 500 osób stłoczyło się na rynku i nawzajem się zarażali od chorych na koronawirusa ?

Należy czym prędzej odwołać tą imprezę i nie podpisywać umowy z firmą wyłonioną w przetargu, bo będzie to groziło płaceniem później kar umownych po odwołaniu tej imprezy np. przez wojewodę.

Chyba, że o to chodzi, aby takiej firmie odpalić z 30 tysięcy za nic ?

W zamian za odwołanie dni Lubawki i zaplanowane  wydanie na to ponad 100 tysięcy złotych,  to lepiej te pieniądze przeznaczyć na wyposażenie placów zabaw dla dzieci.

Ale żeby umożliwić burmistrz Kocembie dalsze leniuchowanie i promowanie się przed publicznością i kamerami dziennikarskimi, jesteśmy gotowi umożliwić jej żeby nie była stratna takiej promocji.

Możemy figurę Nepomucena stojącą na rogu ratusza zdjąć z postumentu i umożliwić, aby burmistrz Kocemba każdego dnia mogła o godzinie 10 rano wejść na piedestał po Nepomucenie i żeby przemawiała do zgromadzonych mieszkańców gminy i wielkiej rzeszy turystów, których tylu dzięki burmistrz przybywa do nas każdego dnia.

Zastanawiam się jak można być takim bezmyślnym człowiekiem, gotowym poświęcić zdrowie i życie innych byleby tylko zaspokoić własną próżność ?

Tak na marginesie to czy takie dni Lubawki nie można organizować na przykład na stoku narciarskim ? Miejsca tam wiele, nikomu by nie przeszkadzało i ludzie nie byli by tak ściśnięci.

W dodatku trzeba zmienić konwencje takiego święta. Najwyższy czas w takie dni odejść od sztampy i np. zorganizować konkurs na najlepszy zespół mażoretek ?

Czy dla symetrii także na najlepszy zespół czipendejsów.

Naturalnie dla tych co dotrwają do najbliższej imprezy, zorganizować na kościelnej łące także występy zespołów ludowych. Czyli byłoby dla każdego coś miłego.

Tylko czy obecne władze myślą o mieszkańcach ? Nie. Oni myślą tylko o sobie i napakowaniu banknotami kieszeni swoich znajomków.