Bez kategorii

Czy w Szkole Podstawowej w Miszkowicach mamy kolejny raz do czynienia z ukrywaniem informacji na temat premii, nagród i umów cywilnoprawnych za rok 2020 ?

Pomału zaczynam wierzyć, że budynek tej szkoły, który dawniej był domem opieki, dzięki decyzjom urzędu w Lubawce, ponownie zostanie takim domem spokojnej starości, tylko teraz będzie on w ręku prywatnych właścicieli. Jeżeli funkcję dyrektora tej szkoły pełni taka osoba, która jak widać nie zna się na dobrej pracy, albo celowo mataczy bo ma w tym swoje ukryte cele, to wszystko może się zdarzyć. Widać urząd planując zamkniecie tej szkoły wie lepiej, że nawet jej dyrekcja, nie wypełnia swych obowiązków jak należy.

Już raz dyrektorkę tej szkoły sąd administracyjny przymusił do udzielania odpowiedzi na wnioski o udzielenie informacji publicznej, co pośrednio ośmieszyło także radczynię prawną lubawskiego ratusza, która bezpodstawnie i niezgodnie z prawem tłumaczyła, że nie trzeba odpowiadać na wnioski, bo nie i już.

Także i na dzień dzisiejszy nie chcą uczciwie odpowiadać na wnioski, które umożliwią zobrazować jak są wydawane pieniądze pochodzące z naszych podatków.

Nawet osoba nadużywająca alkoholu wypijając butelkę dziennie znalazła by czas, aby wykonać skany 4 kartek formatu A4, a co dopiero pracownik szkoły, który z powodu jej zamknięcia ze względu na epidemię i tak nie ma co robić to z nudów by chwilę popracował.

Złożyłem odpowiedni wniosek, ale wzorem ubiegłego roku dyrektorka uznała, że wykonanie skanów 4 kartek papieru przekracza jej możliwości i odwleka odpowiedź o dwa miesiące.

Wzmożony okres pracy, gdy szkoła jest zamknięta z powodu koronawirusa, tego by nawet Kawka nie wymyślił, ale ta dyrektorka tak. Tym bardziej jest zastanawiające co ona chce ukryć ? Czyżby doszło do jakiś nie uzasadnionych wydatków na premie i nagrody ?

Powyżej mamy taka listę z ubiegłego roku, zachowaliśmy to, aby porównać jakie wydatki były, gdy szkoła była zamknięta i nie było takiej wzmożonej pracy jak obecnie.

Niedługo do tego tematu powrócimy.