Bez kategorii

Czy w ślad za planami likwidacji szkoły w Miszkowicach także przychodnia zostanie zamknięta ? Ostatnio podano, że lubawska służba zdrowia jest już ponad 300 tysięcy złotych na minusie, a do końca roku długi mogą przekroczyć pół miliona. Czy aby likwidacja ośrodka zdrowia w Miszkowicach pomoże zlikwidować straty ?

Sprawa zamknięcia tej przychodni co i rusz pojawia się wśród mieszkańców Miszkowic i radna Pani Aldona Ochmańska po interwencjach wyborców ciągle porusza temat tej przychodni, tak samej organizacji jej pracy jak i planów co do dalszego jej istnienia.

Dziwne to wszystko. Przed referendum wygaszono dyskusje o dalszym losie szkoły i przychodni w Miszkowicach, a teraz nadal odżyła ta dyskusja jakby mająca przygotować mieszkańców do rozwiązań jakie planują burmistrzowie wraz ze swymi akolitami.

Jednakże zatrudnienie w urzędzie z bardzo wysoką pensją partyjnej szefowej burmistrzów musi być powiązane z odebraniem pieniędzy komu innemu. Tylko czy dobrze się robi jeżeli odbiera się pieniądze lekarzom a daje się je kacykowi partyjnemu który nadzoruje politycznie burmistrzów ?

W lubawskim ratuszu powróciła komuna ?

Czas najwyższy, aby mieszkańcy podpisali się pod petycją żądając, aby przychodnia funkcjonowała z lekarzem co najmniej 6 godzin każdego dnia, a co najmniej raz w tygodniu przyjmowali w niej lekarze specjaliści.