Bez kategorii

Czy w lubawskim ratuszu będzie horror ? Czy burmistrz będzie dążyć do ekshumacji byłego pracownika ? Zima w gminie Lubawka i kłopoty z oczyszczaniem dróg i ulicy ze śniegu była tematem także i na wczorajszej sesji rady.

Ogarnęło mnie przerażenie, gdy słuchając przebiegu wczorajszej sesji usłyszałem słowa wypowiedziane przez burmistrz Kocembę.

Oto transkrypcja wypowiedzi burmistrz Kocemby na sesji rady miejskiej.

Są uwagi i te uwagi ja dziękuję za przekazywanie uwag, eeeeeeee my reagujemy od razu przekazujemy do wykonawców też mam taka prośbę jeżeli widzicie jakieś potrzeby skoordynowania co do przebiegu czy do świadczonych usług przez firmy odśnieżające bardzo proszę dajcie znać do Pani Agaty czy do mnie czy do burmistrza . Pani Agata realizuje akcje odśnieżania po raz pierwszy i bazuje na materiałach, które zostały po Panu Staszku on miał całe odśnieżanie nie tylko na papierach, ale i w głowie i niestety nie nie można tego wyciągną od niego w tej chwili i i i i i dlatego mmmmm proszę oooo iiii skoordynujemy i zweryfikujemy na bieżąco jak to powinno wyglądać „.

Nie można wyciągnąć od niego w tej chwili. Czyli co ? Planuje burmistrz ekshumację byłego pracownika, żeby się dowiedzieć od zmarłego jak to on robił, że wszystko potrafił zorganizować, a im teraz nic nie wychodzi oprócz słomy z butów ?

Jest faktem niezbitym,  większość mieszkańców gminy twierdzi, że urząd nie panuje nad wykonawcami odśnieżania. Zamiast stałego nadzoru nad tymi pracami to urzędnicy stosują praktykę; „ wpół do czwartej bierz kapotę miej w nosie mieszkańców i robotę”. Po południami i wieczorami nikt nie sprawdza jakości odśnieżania.

Drogi gminne i ulice w Lubawce i Chełmsku Śląskim toną w śniegu zalegającym już od kilku dni. Mieszkańcy nie mogą chodzić a samochody jeździć w takich warunkach. A burmistrz pieje z zachwytu jak to sprawnie wychodzi im walka z zimową pogodą.

Tak źle nie było już do lat. Burmistrz z odśnieżania zrobiła jeden wielki bajzel.