Bez kategorii

Czy ulica Kolonia w Chełmsku Śląskim doczeka się remontu, czy nie, a lubawski urząd ponownie odda ponad 4 miliony dotacji którą otrzymał na ten remont. Jak to w Lubawce bywa urzędowe miernoty źle skalkulowały tą inwestycję i brakuje pieniędzy na jej realizację.

Przez lata radny Wiktorowski interweniował w sprawie remontu ulicy Kolonia w Chełmsku Śląskim. I przez te lata burmistrz zwlekała z tym remontem, a ulica z roku na rok ulega dalszej dekapitalizacji. Wreszcie pojawiła się szansa wykonania tego remontu za pieniądze otrzymane w ramach programu Polski Ład. Jednakże urząd nie potrafił dobrze skalkulować kosztów tego remontu i do programu zgłosił wniosek na zbyt niską kwotę, a tymczasem okazało się, że koszty remontu są o wiele wyższe.  Rząd dał tyle pieniędzy na ile urząd wyliczył koszty remontu. Wniosek opiewał na 4.250 tysięcy złotych i tyle urząd otrzymał. Odbył się przetarg i zgłosił się tylko jeden wykonawca.

Jak widać powyżej wykonawca za remont tej ulicy żąda kwoty o blisko 2 miliony więcej niż wyliczył sobie lubawski urząd. Czyli do otrzymanej dotacji gmina Lubawka musiała by dopłacić z gminnego budżetu blisko 2,2 miliona złotych, a tylu pieniędzy gmina nie posiada.

Co dalej z tą ulicą ?

Na razie urząd milczy, a czas płynie i może nadejść decyzja o przepadku dotacji z racji jej nie wykorzystania. Zastanawiające też jest dlaczego urząd wzorem innych miast nie ogłasza kolejnego przetargu, który mógłby wyłonić wykonawcę za mniejsze wynagrodzenie ?

A może wystąpienie o tą dotację było tylko kamuflażem nieudolności ratuszowych urzędników, którzy teraz powiedzą chcieliśmy dobrze, ale znów nie wyszło ? No cóż, tak teraz ratusz dziękuje mieszkańcom Chełmska Śląskiego za to, że nie poszli do referendum w sprawie odwołania burmistrz Kocemby. Brawo Wy !!!