Bez kategorii

Czy to jakiś lokalny Wernyhora przewidział już w 2010 roku do czego mogą doprowadzić rządy burmistrz Kocemby ?

Po dzisiejszej ocenie dokonań burmistrz Kocemby, można odnieść wrażenie, że był ktoś, kto przewidział, że obecna burmistrz dojdzie do władzy w gminie Lubawka i swym postępowaniem doprowadzi nie tylko do zaniku więzi międzyludzkich i towarzyskich, ale także do zaburzeń w działalności instytucji podległych urzędowi w Lubawce.

Dziś gdy jeden na drugiego patrzy podejrzliwie, czy ktoś nie doniesie  lokalnej gnomei, o tym co ktoś robi czy mówi,  stwarza tym samym sytuacje, że panuje w gminie atmosfera, która nie sprzyja dobrej pracy.

Widocznie już w 2010 roku były pierwsze podejrzenia, że może dojść do takich wypaczeń i ktoś przekornie zdecydował, że baner wyborczy ówczesnej kandydatki na burmistrza Lubawki należy umieść na miejscowej ruinie jednego z budynków.

Czy to miało symbolizować, że gdy ta osoba, gdy dorwie się do władzy, to z gminą uczyni to samo na czym stoi jej baner wyborczy ?

Czyż to nie były dalekowzroczne przewidywania, że ta osoba może doprowadzić gminę Lubawka do katastrofy nie tylko finansowej, ale także społecznej  ?

Czyż nie zasadne jest przytoczenie słów wypowiedzianych w „Weselu” Wyspiańskiego przez Chochoła do Jaśka ?

„Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapkę wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur
ostał ci się ino sznur”

I czy wkrótce burmistrz Kocemba zaśpiewa ze swymi akolitami ?

To już jest koniec, nie ma już nic,
Jesteśmy wolni, możemy iść
To już jest koniec, możemy iść,
Jesteśmy wolni, bo nie ma już nic

Oby to było jak najszybciej !!!

 

hk
15.08.19