Bez kategorii

Czy to alkoholizm niektórych radnych poprzedniej kadencji doprowadził do tak wielkiego zadłużenia gminy Lubawka? Na poniedziałkowym zebraniu w Opawie, były radny z tej miejscowości oświadczył, że wie jak należy przekonać obecnych radnych do przyznania dodatkowych pieniędzy na ich świetlicę !!! Ale zapomniał, że w obecnej radzie nie ma już tych alkoholików z poprzedniej kadencji !!!!

Ciekaw jestem, czy tak wyglądały w poprzedniej kadencji rady, spotkania grupy radnych popierających bezkrytycznie burmistrz Kocembę, a ona im w zamian za to polewała alkohol ?

Wniosek taki można byłoby wysnuć po słowach które powiedział poprzedni radny z Opawy. Oświadczył, że teraz nie potrafią załatwić tak prostej sprawy,  jak przekonanie radnych, aby zagłosowali za przydzieleniem dodatkowych pieniędzy, żeby wybudować piętro świetlicy na którym w przyszłości będą pokoje do wynajęcia. Czyżby takie  jak w jakimś domu publicznym ? Choć jak na razie, to jest w projekcie jedno duże pomieszczenie na 140 m2, może na początek chcą tam założyć klub swingersów ?

Być może ich sposób myślenia nie odbiega daleko od ich intelektu, ale mają dodatkowego  pecha, bo teraz większość obecnych radnych jest nie pijąca i nie da się kupić za szklankę gorzały, jak może czynili to niektórzy radni poprzedniej kadencji ? Czyżby  dlatego burmistrz Kocemba zapraszała radnych do swojego gabinetu, aby czymś ich przekonywać do swoich moim zdaniem idiotycznych pomysłów ?

A może przed kolejnymi głosowaniami na sesjach rady należało by sprawdzać radnych alkomatem, czy nie byli przed głosowaniami zbyt mocno przekonywani przez burmistrz, czy jej akolitów ?

Z drugiej strony ponownie zauważę, iż można przypuszczać, że z tym przetargiem było coś nie tak, bowiem  burmistrz wysokość ofert mogła znać dużo wcześniej i dlatego także wcześniej, jeszcze przed otwarciem ofert  ustalono termin zebrania w Opawie na godziny popołudniowe.

Jest więcej niż pewne, że będą kolejne naciski na radnych żeby dołożyli dodatkowe pół miliona na tą świetlicę,  bowiem w mojej ocenie jest klika osób, którzy nadal chcą na mieniu gminnym robić swe lewe interesy.

Wyjście jest proste, zgodnie z umową z urzędem marszałkowskim ma powstać świetlica za milion złotych, gdyż w przeciwnym razie grozi to utratą dotacji. Trzeba zmienić projekt i wybudować parterową świetlicę jakie są wszędzie bez przyszłych burdeli na piętrze.

Dlaczego oni chcą odbierać klientów osobom prowadzącym agroturystykę w Opawie czy Niedamirowie?

Zamiast pół miliona na to pięterko rozkoszy dla wybrańców, to lepiej te pieniądze przeznaczyć na remont  basenu miejskiego, albo kina, bo to jest bardziej potrzebne i służyć będzie całej lokalnej społeczności, a nie dla promocji niektórych jełopów.

Zobaczymy co w piątek przyniesie kolejne spotkanie radnych z grupą walczącą o piętro nad świetlicą.

 

hk
13.06.19