Bez kategorii

Czy tłuste koty będą musiały przejść na suchy pokarm ? Dziś radni Lubawki dali jasny sygnał dla burmistrz Kocemby: dość trwonienia pieniędzy z gminnego budżetu !!!

Radni poprzedniej kadencji wykonywali polecenia burmistrz Kocemby bez mrugnięcia oka, ale jak mieszkańcy powiadają, oni byli zależni od tej burmistrz. Dzisiejszy skład rady ma zdrowy trzon, która zaczyna dbać o dobro gminy, a nie kolesi burmistrza. Kilku radnych, którzy startowali z komitetu burmistrza, czyli platformy, nie patrzą dalej jak na czubek własnego nosa i nie zależy im na dobru gminy, a na zadowoleniu burmistrza.

Poprzednia rada pozwoliła burmistrz Kocembie zadłużyć gminę ponad rozsądne granice, miliony stracono na stadion, skocznię, szkołę, salę gimnastyczną nie mówiąc już o remoncie ulic Wiejskiej i Krótkiej który został przepłacony co najmniej o około pół miliona złotych.

Dlatego też rozsądni radni przygotowując się do dzisiejszej nadzwyczajnej sesji zgłębili swą wiedzę na temat budowy tej świetlicy. Okazało się, że fachowcy do których zwracali się radni, wskazywali, że cena, która wypłynęła na przetargu jest zawyżona, a tą budowę można wykonać znacznie taniej. A i potwierdza się to, że sam projekt posiada szereg mankamentów, co faktycznie może skończyć się kolejnymi aneksami do umowy i nowymi kwotami potrzebnymi do realizacji dodatkowych wymogów. Dlatego w dzisiejszej dyskusji podczas tej nadzwyczajnej sesji większość była przeciwna, aby dokładać 350 tysięcy złotych dla wykonawcy, tylko dlatego, że tyle on sobie zażyczył.

Radny Głód poszedł znacznie dalej, zaproponował, aby zamiast dokładać temu wykonawcy, przeprowadzić następne przetargi, aż do znalezienia wykonawcy, który wykona budowę za posiadany milion złotych, a te 350 tysięcy przekazać na wkład własny do budowy nowej świetlicy w Paczyniu.

Radny Wiktorowski chciał wiedzieć dlaczego wzorem setek innych miejscowości nie buduje się świetlicy razem z nową remizą strażacką, bo można było uzyskać nowe dotacje na ten cel. Kierownik Michno jak zwykle on potrafi zaczął moim zdaniem ponownie mataczyć, nie mogąc zrozumieć, że zdjęcie takiej świetlicy z remizą zamieściłem jako zdjęcie ilustracyjne, ale cóż, to tylko kierownik Michno.

Wyglądało dziś, że kierownik Michno zachowuje się jak prowadzący prezentacje na spotkaniach, gdzie sprzedaje się garnki czy materace  masujące. Radnych namawiał do skorzystania z szalonej okazji, bo normalnie w projekcie metr kwadratowy tej świetlicy  kosztuje 2800 złotych, a on radnym proponuje zagłosować „za” i będzie to 1780 złotych za metr kwadratowy. Tani chwyt marketingowy ?

Kierownik Michno kręcił dziś niesamowicie jak to on potrafi, ale to już chyba ostatnie jego chwile na tym stanowisku, bowiem jestem w posiadaniu jego fałszywego oświadczenia na podstawie którego wyprowadził bodajże ponad 100 tysięcy złotych z gminnego budżetu. Czy burmistrz Kocemba pomogła mu w tym świadomie czy nieświadomie to będzie poddane ocenie wymiaru sprawiedliwości, opiszę o tym wkrótce, nim przekażę dokumenty do organów ścigania.

Dziś ten kierownik z burmistrzem przekonywali radnych do tego, aby dołożyć pieniędzy na te ich fantasmagorie związane z drogą budową świetlicy. Byli dziś oboje mocno zdenerwowani, a przecież nikt im jeszcze nie zarzucił, że jest ktoś kto bierze 10% od zlecenia, a im wyższa wartość umowy to prowizja większa, ale plotki zebrane do kupy mogą coś wyjaśnić.

Po takiej marnej prezentacji, radni i tak odrzucili pomysł dokładania pieniędzy na tą budowę, może zaszkodziło to, że na takich prezentacjach dają zgromadzonym jakieś upominki, a tu radnym kierownik nawet nie wręczył po żelazku czy jakimś mikserze ? Widać sam upust cenowy to za mało !

Teraz niech burmistrz ze swą ekipą bierze się ostro do pracy, zmarnowali czas od stycznia, a dziś chcieli radnych dociskać presją czasową. Musi być do skutku,  nowy przetarg i czekanie na rozsądnego wykonawcę.

 

hk
14.05.19