Bez kategorii

Czy słowa zastępcy Antoniewskiego wypowiedziane na sesji, że „chce krytyków u3w przestrzec” oznacza groźby, zastraszanie czy może grożenie, że znowu chwyci za pałkę i będzie ludzi bił ?

Zastępca burmistrza wychwalał swoje dziecko, czyli u3w który zorganizował on przy swoim stowarzyszeniu. Gorąco zapewniał, że ten u3w sam się finansuje i nie otrzymuje pomocy od gminy co przy takim zapewnianiu czuć z daleka, że być może coś z tym nie jest w porządku, choćby to, że urząd opłacał niejakiego Tutaja z partii platforma, który prowadził wykłady na u3w i wydębił kilkadziesiąt tysięcy złotych z gminnego budżetu, czyżby to chcieli ukryć ? Sprawdzimy co jak było.

Tenże zastępca moim zdaniem niezbyt rozgarnięty uciekł się do gróźb i powiedział: „chciałbym przestrzec te osoby, które źle się wyrażają ( o u3w ), żeby tego nie robiły, bo to po prostu jest tak jak by podniósł rękę na matkę i ojca swego”.

Był już taki Cyrankiewicz, co w czerwcu 1956 roku powiedział: „Każdemu kto podniesie rękę na władzę, władza tę rękę odrąbie”, czyżby zastępca Antoniewski także planował odrąbywać ręce tym co będą krytykowali jego i jego pupilków ?

Był i drugi miglanc, zwał się Gomułka, który także myślał jak ten zastępca i także był taki butny twierdząc: Nie kartka wyborcza mnie tu przyniosła i nie kartka wyborcza mnie stąd zdejmie.

To by się zgadzało, dostał się na stanowisko jako rezultat prowadzonego w ratuszu nepotyzmu, ale chyba niedługo zostanie zdjęty i to zgodnie z prawem. Tak na początek publicznie oświadczył, że uczestniczył w alkoholowej libacji w lubawskim domu kultury, ciekawe jak wytłumaczy organom ścigania dlaczego złamał zakaz spożywania alkoholu w domu kultury ?

Może wkrótce sprawdzą się słowa:
Gdy słoneczko zgasło i nastąpił mrok
Piewcy jego blasku odzyskali wzrok

Wtedy zaczną śpiewać okaże się, gdzie powstawała „burmistrzówka” i czy była także spożywana w domu kultury.

Może niedługo kilku z ratusza nie obetną ręki, ale mogą odciąć od koryta.