Bez kategorii

Czy remont dachu na przychodni w Lubawce będzie wykorzystany jako element nacisku na radnych ? Radni podjęli decyzję w sprawie udzielenia dofinansowania remontu dachu na przychodni w Lubawce. Jednakże burmistrz Kocemba opóźnia przygotowanie uchwały w tej sprawie !!!! Większość już mówi coraz głośniej: Nie chcemy takiej burmistrz co działa na szkodę mieszkańców !!!!!

Sprawa naprawy dachu na tej przychodni powraca na forum publiczne jak bumerang, wadliwie wykonany dach nie powinien był zostać odebrany, gdyż jego wady były znane od początku zakończenia tej budowy. Pracownicy przychodni mają już dość kupowania kolejny wiader i misek, które muszą podstawiać pod dziurawy dach, aby nie zalało gabinetów lekarskich, czy pomieszczeń biurowych. Po każdym kolejnym deszczu pracownicy  muszą iść na górę i wylewać zebraną wodę, aby zrobić miejsce dla następnej.

Burmistrz Kocemba totalnie zlekceważyła radnych i ich decyzję o przyznaniu pieniędzy na naprawę, a właściwie na wymianę tego wadliwego dachu. Odwleka przygotowanie uchwały, żądając, aby to ona decydowała o tym kto i jak ma dokonać tych prac. Czy ponownie chce, aby wykonywała to któraś z jej zaprzyjaźnionych firm? Czy może chodzi o to, kto i  ile dostanie łapówki przy tej okazji ? Burmistrzowi Boguszowa ponownie przedłużono do września areszt za przyjmowanie łapówki i niegospodarność, czy i u nas muszą zamknąć kogoś, aby zapanował porządek  ?

Oczekuję na odpowiedzi na te pytania, bowiem, jeżeli ma dojść do działań korupcyjnych przy okazji tego remontu,  to trzeba będzie powiadomić o tym fakcie CBA.

Dyrektor ZOZ Lubawka Pan dr Stanisław Smok na ostatniej sesji potwierdził, że ma przygotowane wszystkie dokumenty i od chwili przydzielenia mu pieniędzy na ten cel w ciągu 20 dni przystąpi do prac wymiany tego dachu. Czyżby ratuszowi wstydzili się tego, że dyrektor ZOZ potrafi w miesiąc zrobić to co im zajmuje np. 9 miesięcy ? To może dr Smoka wybierzmy na burmistrza i będzie wszystko szybko i sprawnie wykonywane ?

Dlaczego burmistrz Kocemba bojkotuje te działania ? Dlaczego opóźnia całą procedurę ? Czyżby nadal planowała, aby na stanowisko dyrektora Smoka powołać swego partyjnego kolegę i wtedy jemu przekaże pieniądze na ten remont ?

Czy burmistrz Kocemba dopiero, gdy ponownie zobaczy taczkę pod ratuszem, to zaprzestanie w mojej ocenie takich niegodziwych działań ?

Oto jak wygląda elewacja przychodni od strony ulicy Anielewicza. Dach jest za mało wypuszczony względem elewacji i woda z dachu leje się po tej ścianie. To samo jest z parapetami zewnętrznymi, są za mało wypuszczone(powinny być na 5-6 cm) ponad elewację i brakuje zakończeń parapetów, przez co elewacja jest zalewana wodą i jak widać są na niej rozwinięte zielone glony.

Tymczasem, okazuje się, że radni maja zostać ograni przez burmistrz Kocembe i jej akolitów i przygotowują im niespodziankę.

Ma być jedna uchwała o przydzielenie:  pół miliona na świetlicę w Opawie, pół miliona na szkołę w Miszkowicach i 130 tysięcy na ten dach. Gdy radni nadal będą chcieli przydzielić pieniądze na dach przychodni to równocześnie zadłużając gminę o kolejny milion złotych dadzą na to, co chce burmistrz.

Jak to nazwać ? Że to jest zwykłe sk…ństwo ?

Moim skromnym zdaniem, na każde zadanie powinna być oddzielna uchwała  i nad każdą taką uchwałą powinna być przeprowadzona osobna rzeczowa i uczciwa dyskusja w której można przedstawić wszelkie za i przeciw.

Czy radni dadzą się ograć przekonamy się niebawem.

 

hk
12.06.19