Bez kategorii

Czy remont basenu w Lubawce jest celowo nie wykonywany, ze względu na trwające przygotowania do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego z korzyścią dla jednej osoby ? Czy część terenu basenu miejskiego trafi w ręce prywatnej osoby ?

Basen w Lubawce już dawno byłby po remoncie i służył mieszkańcom i turystom, gdyby nie wyjaśnione i moim zdaniem podejrzane działania burmistrz Kocemby.

Powyżej jest mapa z geoportalu tego basenu i jego otoczenia, jak widać jest ładnie usytuowany z możliwością dalszej rozbudowy, łącznie z połączeniem go  z częścią parku miejskiego powyżej basenu.

Jednakże ktoś celowo blokuje wszelkie posunięcia, łącznie z możliwością taniego wybudowania tam amfiteatru z muszlą koncertową. Pomału wyjaśnia się sprawa, dlaczego tak to się toczy.

Oto poniżej ta sama mapa z naniesionymi na niej granicami działek, które są obecnie na koszt Gminy Lubawka przekształcane na tereny przemysłowe.

Zaznaczone linią ciągłą granice działek ciągnących się aż do granicy należą do jednego właściciela, czy to jest 100 czy 120 hektarów jest bez znaczenia. Znaczenie ma jedno, na nasz koszt ( trwa to już trzeci rok i koszt może dojść do 200 tysięcy złotych) prowadzone są prace zmiany planu zagospodarowania przestrzennego, aby grunty rolne tego właściciela stały się gruntami przemysłowymi i ich wartość osiągnęła 10 krotność obecnej ceny.

Obiecanki, cacanki  jakiegoś centrum logistycznego jest jednym wielkim kłamstwem, mającym usprawiedliwić wydatek tak dużej kwoty, tylko po to, aby kilka osób obłowiło się na takich moim zdaniem korupcyjnych działaniach.

Właściciel gruntów ma jeden problem, te jego grunty są jakby wyspą pośród innych gruntów  i nie mają dostępu do dróg publicznych. Prywatni właściciele innych gruntów nie chcą sprzedać jemu swoich działek, a teren za basenem, aż do granicy jest zarezerwowany dla drogi S3 i nie ma szans na wejście innych osób na ten teren.

Wymyślono więc, że mógłby odkupić część terenu basenu, oraz parku i poprowadzić przez ten teren, swojej drogi do skrzyżowania ulicy Cmentarnej i Karkonoskiej( na mapce linia przerywana). Jak wiewiórki donoszą wszystko było już dogadane, ale wybory do rady gminnej nie poszły po myśli burmistrz Kocemby i utraciła większość w tej radzie.

Teraz burmistrz boi się, że taka uchwała nie uzyska poparcia w tej radzie, więc sprawę postanowiono przełożyć na rok przyszły.

Czy burmistrz liczy na to, że kilku radnych uda jej się przeciągnąć na swoją stronę ?

Czy ktoś z radnych za utratę honoru, przyjmie jakieś korzyści osobiste ?

Za kilka dni rozwinę ten temat, bowiem są dowody na bezprawność takich działań lubawskiego urzędu.

 

hk
09.05.19