Bez kategorii

Czy radni Lubawki dadzą dla burmistrz Kocemby dodatkowe 2 miliony złotych na budowę kolejnego parkingu i kolejnej toalety ? Tym razem burmistrz zaplanowała budowę parkingu i toalety w Bukówce, 1200 metrów od brzegu zalewu .

Na mapce niebieską linią przerywaną zaznaczony jest dojazd/dojście z planowanego parkingu do brzegu zalewu przez las i górę po bardzo zniszczonej drodze i po błocie i wodzie. Od linii brzegowej do toalety na parkingu jest do przejścia 1,2 kilometra drogi, czy to jest ułatwienie dl przebywających nad woda czy raczej zmuszenie ich do pójścia za potrzebą do lasu ?

Poniżej widzimy teren gdzie burmistrz Kocemba zaplanowała budowę toalety i podobnego parkingu jaki zbudowała w Miszkowicach, czy będzie to kolejna nietrafiona inwestycja ? Z pewnością tak.

Powyżej na zdjęciach widzimy po lewej miejsce gdzie ma powstać parking, a po prawej linię brzegową zalewu od strony Bukówki. Te dwa miejsca łączy 1200 metrów kiepskiej drogi przez górę i las. Przecież na tym parkingu parkuje zaledwie kilka aut osób wybierających się na koronę tamy, reszta jedzie nad zalew, nie chcąc tracić czasu i sił na tak daleką wędrówkę.

Taki widok można było zaobserwować wczoraj nad zalewem od strony Miszkowic, kilkanaście przyczep kempingowych ustawionych nad zalewem, dziś było ich więcej, a do tego były inne, także od strony Paprotek.

Jeżeli planuje się coś zrobić dla turystów, to wpierw należy zbadać czego ci turyści oczekują i parking dla nich zaplanować w miejscach w których im najlepiej pasuje. Przecież jest wiele miejsc wokół zalewu, gdzie można utworzyć zamiast betonowych parkingów miejsca postojowe szutrowe i podciagnać tam wodę, kanalizację i energię elektryczną. Wtedy turyści chętnie zapłacą opłaty za to wszystko, aby w normalnych warunkach odpocząć nad wodą.

Myślę, że radni burmistrz Kocembie „wybiją z głowy” budowę kolejnego parkingu i toalety z których ponownie nikt nie będzie korzystał.