Bez kategorii

Czy radni Gminy Lubawka posiedli wiedzę na temat niewłaściwego wykorzystywania środków na promocję Gminy Lubawka ? Coś musi być na rzeczy, bowiem radni złożyli do burmistrz Kocemby moim zdaniem ciekawą interpelację !!!

Dociekliwi radni najwidoczniej dotarli do jakiś dokumentów, które mogły wzbudzić u nich podejrzenie o niewłaściwe wydawanie pieniędzy z gminnego budżetu. Po moim artykule z zamieszczonymi skanami faktur za prowadzenie dla burmistrz propagandy sukcesu, jeden z Czytelników powiadomił mnie, że jest ciekawa interpelacja na stronie internetowej urzędu złożona przez grupę radnych. Oto tekst tej interpelacji :

W ubiegłym roku radni reformatorzy kilkukrotnie odmówili burmistrz Kocembie  pozwolenia na wydatkowanie pieniędzy z gminnego budżetu na cele propagandowe i finansowaniu partyjnych koterii tej burmistrz. Jednakże burmistrz potrafi nie zważać na taki brak zgody ze strony rady i wydatkować pieniądze poza zapisami w budżecie. Tak było w przypadku braku zgody na wydawanie gazety gminnej, która miała być propagandową tubą tej ratuszowej koterii. Burmistrz wydała kilka numerów takiej gazety w której wychwalano jej „osiągnięcia” , a to wydawnictwo zostało opłacone z pieniędzy przeznaczonych dla aglomeracji wałbrzyskiej.

Jak można przeczytać w interpelacji, radni skonkretyzowali pytania skupiając się na danych z budżetu zapisanych w dziale 750.

Już wcześniej dochodziły głosy, że burmistrz może mieć kłopot z rozliczeniem kwoty około 100 tysięcy złotych, które mogły być wydatkowane na opłacenie ludzi, którzy aktywnie wspierali kampanię wyborczą burmistrz Kocemby i jej moim zdaniem „nędznej partii zwanej platformą”.

Jeżeli podejrzenia radnych się potwierdzą to burmistrz może mieć poważne kłopoty i może zapomnieć o kolejnym wotum zaufania i ponownym nie udzieleniem jej absolutorium,  co będzie skutkowało automatycznym ogłoszenie referendum o odwołanie burmistrz Kocemby z powodu nie udzielenia jej drugiego z kolei absolutorium.

Chciałbym tylko podpowiedzieć radnym, żeby także sprawdzili dokumenty o które wystąpiłem we wniosku o informację publiczną za pewien wywiad, który nagrała sobie burmistrz Kocemba. Na mój wniosek otrzymałem odpowiedź, że muszę czekać na odpowiedź bowiem firma nagrywająca wywiad nie wystawiła jeszcze faktury. Jako radni, mogą tą informację sprawdzić od ręki.

Sprawa tego wywiadu ma związek z sesją na której Przewodniczący Rady Pan Michał Ołdak przerwał burmistrz Kocembie jej tyradę słowną jako, że nie była związana z punktem obrad zapisanym jako informacja burmistrza o działaniach między sesyjnych. Burmistrz była tak wściekła, że znowu nie mogła prowadzić promowania swojej osoby przed kamerami telewizyjnymi, że nakazała zorganizować nagranie wywiadu.

Nagranie tego kazania- wykładu i jego emisja w telewizjach kablowych mogło kosztować grube tysiące złotych. Czy to ciągle ma się odbywać za pieniądze podatnika ?

Z kolei mieszkańcom gminy, którzy naśmiewają się z wystąpień burmistrz Kocemby, że ona nie potrafi się wysłowić i przerywa swą mowę wtrącając eeeeeeeeeeeeeee, yyyyyyyyyyyyy, aaaaaaaaaa, chciałbym powiedzieć, że może to jest celowe i ma jakieś podłoże religijne ? Nabrałem takiego przekonania, gdy w tv zobaczyłem medytujących mnichów buddyjskich, można wtedy usłyszeć jak oni w trakcie modlitw używają ciągle głoski dźwięcznej:  mmmmmmm, mmmmmmm, mmmmmmmmmm. Być może burmistrz jest innego wyznania i zamiast mmmmmmmm używa eeeee, aaaaaa, yyyyyy. Może to taka religia platformerska ?