Bez kategorii

Czy przez brak roztropności burmistrz Kocemby budynek byłej szkoły w Lubawce ulegnie destrukcji, tak jak to stało się z byłą Watrą, czy fabryką mebli ?

Do dnia dzisiejszego burmistrz nie wykonała postanowień tej uchwały, a na dodatek nie wiadomo gdzie podziały się pieniądze przeznaczone na ten projekt. Obecnie projektu nie ma, nie ma też mieszkań jak i pieniędzy na projekt. Dlaczego radni nie ukarają burmistrz za nie wykonanie postanowień uchwały i nie obniżą burmistrz wynagrodzenia do czasu aż zrealizuje tą uchwałę ?

Wobec katastrofalnego zadłużenia gminy Lubawka burmistrz postanowiła sprzedać ten budynek, aby podreperować gminny budżet w którym brakuje pieniędzy już na wszystko. Przed dwoma laty zgłosiła się jedna inwestorka, która chciał kupić ten budynek i urządzić w nim żłobek i przedszkole. Oferowała ponad 700 tysięcy złotych jednakże burmistrz nie wyraziła zgody na sprzedaż jej tej starej szkoły, a zastępca burmistrza na sesji tłumaczył radnym, że mają już miejscowego znajomego, który zakupi tą starą szkołę. Dziwne, że tak oficjalnie ogłaszał kto wygra przyszły przetarg, gdy przetarg jest nieograniczony czyli każdy ma prawo złożyć swoją ofertę.

Ale jak się okazało nawet znajomy burmistrzów wycofał się z oferty zakupu tego budynku i na ogłoszony przetarg nikt się nie zgłosił. Obecnie ogłoszono kolejny przetarg na który także nikt nie zgłosił swojej oferty.

Co będzie dalej z tym budynkiem, który nadal jest utrzymywany na koszt gminy wraz z zimowym ogrzewaniem tego pustostanu. Może to jest ten czas, żeby zmienić podejście do rozwiązania tego problemu tej starej szkoły i doprowadzić do powstania w niej kilkunastu mieszkań komunalnych ? Można wstępnie podzielić budynek na kilkanaście mieszkań i znaleźć mieszkańców mających małe mieszkania, a chcący mieć większe i którzy utworzyliby małą spółdzielnię i na swój koszt przeprowadzili by adaptację szkoły na mieszkania, a w zamian za to zostali by zwolnieni na przykład na 20 lat od płacenia czynszu, tak, aby koszty remontu się im zwróciły. Gmina miałaby także korzyść bo nie musiała by wydawać swoich pieniędzy na remont, a dodatkowo miałaby mieszkania pozostawione przez przyszłych lokatorów tego budynku.

Czy z obecną ratuszową władzą taki pomysł jest możliwy do realizacji, czy może ktoś chce na tym budynku zrobić jakiś swój interes życia ?