Bez kategorii

Czy nad głowami burmistrz Kocemby i jej zastępcy Antoniewskiego zbierają się ciemne chmury ? Czy zlekceważenie innych osób i powołanie na swego zastępcę Sławomira Antoniewskiego poświadcza plotki o ich bliskich kontaktach nie tylko służbowych ?

Wielu mieszkańców twierdzi, że bliskie związki pomiędzy burmistrz i jej zastępcą naraziły budżet gminny na wielusettysięczne straty finansowe.

Także podejmowanie przez nich decyzji o niektórych nietrafionych i nie potrzebnych inwestycjach doprowadziły do wielomilionowych strat dla gminnego budżetu.

Mieszkańcy mają już pomału dość rządów tego duetu.

Niektórzy swoimi posiadanymi informacjami na temat różnych powiązań i koneksji podzielili się z organami ścigania.

Do prowadzonych różnych dochodzeń prokuratorskich i CBA doszły kolejne zawiadomienia poparte szeregiem dokumentów obrazujących postepowanie tego „układu władzy”.

Otrzymałem dokument, według którego wynika, że prokuratura okręgowa uznała za zasadne prowadzenie kolejnego dochodzenia w sprawach, które zostały podniesione w zawiadomieniach. Wszczęte dochodzenie zostało przeniesione do innej prokuratury, aby kamiennogórska prokuratura była uwolniona od zarzutu stronniczości.

Także w miesiącu wrześniu zapowiedziane są następne czynności organów sprawiedliwości w sprawie lubawskiego stadionu. Czy nie oddawanie wykonawcy remontu stadionu do sądu w sprawie przywołania go do usunięcia wad, nie pogrzebie burmistrz Kocemby na całego ? Takie postępowanie może zostać uznane za współwinę za źle przeprowadzony remont i osłanianie wykonawcy przed odpowiedzialnością za popełnienie ewentualnych nadużyć przy tym remoncie.

Mamy także kolejną świeżą sprawę w sprawie podejrzenia o możliwości popełnienia przestępstwa przez „ratuszową władzę”. Tym razem zawiadomione zostało Centralne Biuro Antykorupcyjne o możliwych nadużyciach.

Jak wiewiórki powtarzają, to musi coś w tym być. Twierdzą, że jeden z niedawnych sojuszników burmistrz Kocemby radny Sarzyński, zamierza wystartować w najbliższych wyborach na burmistrza Lubawki.

Czyżby radny Sarzyński dużo wiedział co działo się w poprzedniej kadencji i obecnie gotów jest poprzeć zapowiadane referendum o odwołaniu burmistrz Kocemby ze stanowiska, aby móc samemu wystartować i naprawiać to co zniszczyła burmistrz Kocemba ?

Być może doczekamy się, że w grupie inicjującej referendum będzie radny Sarzyński i będzie zbierał podpisy mieszkańców popierających odwołanie obecnej burmistrz ?

Doprawdy polityka, szczególnie nasza lokalna, może każdego zaskakiwać i może rację maja anarchiści porównują polityków z prostytutkami ?

 

Polityków i prostytutki łączy wiele:
– prostytutka świadczy usługi seksualne; polityk świadczy usługi polityczne
– prostytutka sprzedaje się zdesperowanym; polityk sprzedaje się pazernym
– prostytutka bierze pieniądze od klientów; polityk bierze pieniądze od lobbystów
– prostytutka spełnia życzenia klientów; polityk spełnia życzenia przedsiębiorców

Istnieją jednak różnice:
– prostytutka pracuje na ulicy w ciężkich warunkach; polityk wyleguje się w luksusach, jada wykwintne kolacje
– prostytutka za ciężką prace zarabia grosze; polityk zarabia krocie za głupi podpis czy podniesienie ręki, czy zwykłe siedzenie na dupie
– prostytutka ma alfonsa który ją kontroluje; politycy uprawiają nierząd bez żadnej kontroli
– praca prostytutki ma wymiar prospołeczny (zmniejsza seksualne napięcie, które może mieć destruktywny wpływ na tkankę społeczną); praca polityka jest antyspołeczna (prywatyzacja zysków, uspołecznienie kosztów, demontaż świadczeń socjalnych itp.)

Podsumowując, wbrew powszechnej opinii politycy nie są 100% prostytutkami. Polityk różni się do prostytutki, z tym, że bycie prostytutką jest znacznie szlachetniejszym i pożyteczniejszym zajęciem. Można powiedzieć, że polityk jest po prostu kurwą. To uliczne wyrażenie w pełni oddaje sens działalności polityka, charakter tej profesji.

Możliwe, ze nadchodzące tygodnie będą przynosiły szereg nowych informacji na temat ekipy rządzącej gminą Lubawka.

 

hk
19.08.19