Bez kategorii

Czy mieszkańcy Chełmska Śląskiego będą jutro mieli okazję obejrzeć akcję służb w ewakuacji gości z chełmskiego domu kultury ??? Czy jutrzejsi goście z Niemiec będą mieli okazję zapoznać się z łamaniem prawa przez burmistrz Kocembę ???? Jutro burmistrz chce stłoczyć w domu kultury 100 osób, gdy może tam przebywać tylko 40 !!!!

Kogut po roku oddany, ale organizowanie imprez wspominkowych trwa w najlepsze.

Tak to jest u burmistrz Kocemby, że gdy ona nie ma żadnych osiągnięć, to do promocji swojej osoby odgrzewa stare kotlety, tylko kto ma za to wszystko płacić i dlaczego ???

Na jutro zorganizowano III rocznicę uznania Chełmska Śląskiego za najpiekniejszą wieś, dobrze, że choć miesięcznic nie urzadzają.

Mało kto wie, że gdy Chełmsko Śląskie otrzymało za ten tytuł 6 tysięcy złotych, to musiało na polecenie gminnej władzy oddać z funduszu sołeckiego 3 tysiące, aby burmistrz mogła nakarmić swoich akolitów.

Jutro ma przyjechać 80 osobowa wycieczka turystów z Niemiec, aby obejrzeć kiedyśniejszą napiekniejszą wieś dolnosląską. Ciekawe czy burmistrz oprowadzi ich po ruinach i zapuszczonych ulicach Chełmska Śląskiego, może wtedy sypneli by grosza na odbudowę byłego miasteczka ?

Należy gości przyjąć nalezycie, ale dlaczego narażać ich na niebezpieczeństwo,  a gminę na ośmieszenie ?

Jak gminne wieści podają informację,  to oprócz 80 osób gości, zaproszono dodatkowo 20 osób, ale tylko tych, którzy są godni zaufania burmistrz Kocemby, czyli jak ich mieszkańcynazywaja „łachy z platformy”. Razem 100 osób ma zasiąść w domu kultury, gdy może tam przebywać jedynie 40 osób.

Może trzeba Niemcom przekazać informację o grożącym tam niebezpieczeństwie ? Niech się zastanowią, czy dla zjedzenia pomidorówki i ruskich pierogów warto narażać swe życie lub zdrowie ?

A może przybędzie delegacja ze starostwa, która będzie zapalać znicze przed tym domem kultury, który stanowi takie zagrożenie powstania katastrofy ?

Jedno może zastanawiać, czy jest ktoś w urzędzie potrafiący powstrzymać to szaleństwo łamania prawa, przepisów i zdrowego rozsądku. Dlaczego obiadu, poczęstunku nie przygotowano w szkolnej stołówce czy na stadionie, gdzie jest tak duża sala należąca do gminy ?

Jutro do kultury będzie pod obserwacją, będzie także nagranie z kamery  i gdy się doliczą, że weszło ponad 40 osób to zostaną powiadomione służby o zaistniałym zagrozeniu zawalenia się stropu w tej sali domu kultury.

Idiotom trzeba dać do zrozumienia, że łamanie prawa nie popłaca.

 

hk
05.06.19