Bez kategorii

Czy lubawscy radni po raz kolejny dadzą się ograć i przyznają dodatkowe pieniądze na naprawianie ścieżki rowerowej nad zalewem Bukówka ? Czy te prawie 400 tysięcy złotych nie lepiej przeznaczyć na naprawę ulic i gminnych dróg ?

Tak powyżej wygląda ścieżka rowerowa nad zalewem zarastająca do 1 metra szerokości. A poniżej widzimy ścieżkę rowerowa po Czeskiej stronie wykonaną z tego samego programu i za wspólnie otrzymane pieniądze.  U Czechów ścieżka dla rowerów ma 2,5 metra-jasny kolor  plus po bokach po 0,75 metra dla pieszych – wykonane w ciemniejszym kolorze.

Czy komisja z unijnego programu odbiorą tą nad zalewem jeżeli zobaczą jak wykonali swoją część Czesi ?

Na czwartkową sesję rady miejskiej przygotowano dla radnych niespodziankę i zaproponowano głosowanie blokiem nad wszystkimi zmianami w budżecie gdzie ukryto przyznanie blisko 400 tysięcy złotych na naprawianie tej ścieżki bo wykonawca odmówił jej naprawiania.

Odebrano od wykonawcy ścieżkę z zapisanymi wadami w ilości 11 pozycji. Nie wolno tak odbierać i płacić za prace do czasu, aż będzie wszystko usunięte i na protokole pojawi się zapis „odebrano bez zastrzeżeń i uwag”. Teraz burmistrz narzeka, że gdy wszystko nie będzie naprawione to trzeba będzie zwracać do unii 3,5 miliona które burmistrz już pobrała.

Jeżeli trzeba będzie zwracać te pieniądze to będzie niegospodarność i burmistrz trafi do prokuratury za doprowadzenie do takiego stanu.

Czy radni ulitują się nad burmistrz i zabiorą pieniądze przeznaczone na inne cele, żeby dać na naprawianie ścieżki i aby burmistrz uniknęła odpowiedzialności przekonamy się podczas czwartkowej sesji.

A co będzie gdy pójdą pieniądze na naprawy, a komisja nie odbierze tych prac z powodu wykonania za wąskiej ścieżki niezgodnie z umową, bo o szerokości jak dla ścieżek dla ruchu jednokierunkowego ?