Bez kategorii

Czy kierownik ZGM zamiast biegać ciągle do ratusza składać hołd burmistrzom żeby jego nie odwołali ze stanowiska, pobiegnie choć raz do parku Watra, którym się opiekuje i ma za to płacone i w końcu sprawdzi co tam jest do naprawienia i posprzątania ?

Pamiętamy dobrze jak moim zdaniem idioci wysłali pracowników do odkażania trawników w zamkniętych parkach i nieczynnych placów zabaw. Parki już dawno otwarte, ale oni widać dalej uznają,  że obiekty są zamknięte i nie usuwają tablic informujących, że obiekty są nieczynne.

Ale już dla odmiany nie potrafią wysłać pracowników, aby naprawili przegniłe elementy tychże placów zabaw. Na zdjęciu po lewej widać uszkodzony sprzęt, wystają śruby, które w każdej chwili mogą pokaleczyć bawiące się tam dzieci. Po prawej widzimy przegniłą drabinkę na której w każdej chwili dzieci mogą sobie połamać nogi. Czy nieroby wezmą się do pracy dopiero gdy coś się stanie lub organa ścigania zajmą się ustalaniem winnych stworzenia dla dzieci zagrożenia utraty zdrowia lub życia ?

Poniżej widzimy jaki brud panuje na tym placu zabaw, jak z przepełnionych koszy wysypują się śmieci, a w pojemnikach brakuje woreczków na zbieranie psich odchodów. Czy to jest bezpieczne dla dzieci, że później biegają po tych nie uprzątniętych psich odchodach ?

Burmistrz Kocembie marzyły się milionowe inwestycje w ten park, a nie potrafi zapanować na psimi kupami, błotem i śmieciami, wstyd, żeby burmistrz w tym wieku nie posiadała zmysłu estetyki.

A już szczytem bezmyślności jest, żeby nie kazać, aby pod ławkami  ułożyć po metrze kwadratowym kostki brukowej, aby ci którzy po deszczu chcą tam odpocząć nie musieli trzymać nóg w błocie, które zbiera się pod ławkami. Czyżby nierobów myślenie bolało ?

Szczytem tępoty i lenistwa jest nie wykonanie utwardzonego chociażby kostką brukową wejścia do parku z chodnika przy ulicy kamiennogórskiej. Przypominam o tym od lat. Pracy jest na jeden dzień, a jak widać poniżej na zdjęciu jest to miejsce szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i dla matek pchających wózek z dzieckiem. Gdyby burmistrz gdy tam biegała z bimbrem i upadła by tam łamiąc sobie nos,  to może by szybko to wejście zrobiono ?

Poniżej widzimy boisko do siatkówki plażowej. Ale czy tak powinno wyglądać to boisko na rozpoczęcie wakacji ? Stary piasek jest przemieszany z ziemią i jak widać jest doskonałym podłożem pod samosiejki drzew i trawy. Dziwi mnie tylko dlaczego do tej pory nie zebrano tej zabrudzonej warstwy i nie dowieziono nowego piasku ? Dom kultury nic nie robi, ZGM nic nie robi, to po co w ogóle dawać na każdą tą jednostkę po milionie rocznie na wynagrodzenia, gdy nic nie robią ? Przecież na tych darmozjadów idą pieniądze z naszych podatków.

Dobrze, że choć powróciły sprzęty do skateparku, bo jak widać młodzież bardzo lubi tam jeździć. Dziwnym tylko jest to , że naprawa trwała pół roku, gdy pracy było na dwa dni, no ale skoro mamy takiego burmistrza i kierownika zgm-u to i takie mamy efekty ich pracy.

Taka krótka podpowiedź dla radnych. Wokół skateparku jest mnóstwo miejsca na jego rozbudowę, albo te sprzęty przenieść do Chełmska Śląskiego a zbudować nowy z betonu jak widać poniżej ? Powinno się już zacząć szukać dofinansowania jeżeli zapadła by taka decyzja o budowie nowego.