Bez kategorii

Czy kierownik opieki społecznej w Lubawce opiekuje się podopiecznymi czy własną kieszenią i kieszeniami swoich pracowników i kto im bardziej uległy tej władzy tym większą nagrodę otrzymuje ?

Czy ktoś się zastanawiał dlaczego gmina Lubawka jest tak biedna ? Że brakuje na wszystko pieniędzy, tylko nie brakuje na wysokie pensje dla wybranych, wysokie premie i wysokie nagrody pieniężne ? Kierownik opieki społecznej moim zdaniem usiłowała ukryć fakt, że na nagrody w 2020 roku wydano u nich prawie 85 tysięcy złotych. Teraz z obawy, że kolejny raz może trafić pod sąd ujawniła wysokość nagród za rok 2020. Powtórzę, na same nagrody pieniężne wydano w opiece społecznej blisko 85 tysięcy złotych.

W gminie Lubawka brakuje pieniędzy na wszystko. Na remonty gminnej substancji mieszkaniowej, na remonty ulic i dróg gminnych na wkład własny do dotacji które można uzyskać z programów rządowych, źle pisane są wnioski o dofinansowanie poszczególnych inwestycji, brakuje na sport, zabytki, na remont kina, basenu dokończenia małej skoczni czy wykonanie naśnieżania stoku narciarskiego. Lecz na jedno nie zabraknie,  na rozdawnictwo pieniędzy wśród swoich czyli popierających politykę partii rządzącej w gminie Lubawka.

Dlatego zasadnym byłoby ogłosić moralne zobowiązanie o zawieszeniu udzielania wszelkich premii, nagród do czasu aż gmina pozyskiwać będzie fundusze i przeznaczać na inwestycje z gminnego budżetu rocznie co najmniej 15 milionów złotych i to nie z kredytów, a z oszczędności i pozyskanych dofinansowań.