Bez kategorii

Czy jeżeli Putin chce uchodzić za współczesnego cara Rosji, to burmistrz Kocemba chce równać się do cesarza Marka Aureliusza ?

Swoje wystąpienie na temat „Raportu o stanie gminy w roku 2021” burmistrz Kocemba zaczęła cytatem cesarza Marka Aureliusza:

Panie, daj mi cierpliwość, abym umiał znieść to, czego zmienić nie mogę; daj mi odwagę, abym umiał konsekwentnie i wytrwale dążyć do zmiany tego, co zmienić mogę; i daj mi mądrość, abym umiał odróżnić jedno od drugiego

Choć raczej zasadnym byłoby użyć innych cytatów tego cesarza:

„Ludzie, którzy pragną się jeden nad drugim wywyższyć, przed sobą wzajem się poniżają”

Tak, to już niedługo burmistrz będzie musiała odejść, a wraz z nią całe zło, które opanowało gminę Lubawka. Cytowane słowa „i daj mi mądrość….” są trochę spóźnione po ośmiu latach pogrążania Lubawki w nicość i bylejakość.

Ten cały raport nie został opracowany w lubawskim ratuszu, lecz napisała go firma z Radomia, która z tego tytułu zgarnęła sporą kasę. Samo odczytywanie tego raportu przez burmistrz Kocembę można zakwalifikować jako żenującą groteskę. Jeżeli już zlecono napisanie tego raportu to i można było wynająć kogoś, kto to prawidłowo by odczytał, a tak to było kolejne dukanie. Jedynym plusem był fakt, że burmistrz Kocemba po ośmiu latach rządzenia Lubawką doszła do wniosku, że należy budować dużo mieszkań, żeby z podatków mieszkańców były dochody do gminnego budżetu. Gdy inni wkoło budowali dużo mieszkań z rządowych dotacji do 90% to w Lubawce przez 8 lat nie zbudowano ani jednego mieszkania. Poza tym raport nie przedstawiał żadnej wartości, bo jego większość opierała się jedynie na statystykach.

A jak ten raport potraktowali radni ?

Ocenę działań burmistrz i jej raport jako pierwszy podsumował przewodniczący rady, który poruszył szereg spraw, które są praktycznie poruszane są co miesiąc na sesjach, ale burmistrz nic sobie z tego nie robi. W końcu zarzucono jej, że swoimi działaniami  lekceważy radnych i gminę traktuje jako swój folwark. W tym samym duchu były kolejne wystąpienia radnych, co nie przynosiło to burmistrz chluby i samozadowolenia bo czuła już, że ci radni tracą wiarę, że ta burmistrz potrafi cokolwiek dobrego zrobić.

W odpowiedzi na słowa radnych zdenerwowana burmistrz podsumowała, że aby każdemu zrobić dobrze musiała by mieć worek pieniędzy.  Ze strony burmistrz padł zarzut, że duża fluktuacja w urzędzie jest z winy radnych bo maja za wysokie wymagania.  Ale inni wiedzą swoje, żeby wszystkim w Lubawce zrobić dobrze, wystarczy, że burmistrz odejdzie ze stanowiska, a Lubawka zacznie wygrzebywać się z bagna w które wepchnęła je burmistrz. Burmistrz swoje wystąpienie zakończyła kolejnym cytatem cesarza Marka Arieliusza, ale do jej cytatu i jej osoby adekwatny  jest kolejny cytat  Areliusza:

„Wnet zapomnienie o wszystkim przyjdzie na cię! I wnet zapomnienie wszystkich o tobie!”

W głosowaniu nad uchwałą o udzielenia wotum zaufania dla burmistrz Kocemby okazało się, że za było tylko 4 radnych , a  9 było przeciw, 2 radnych wstrzymało się od głosu, czyli burmistrz Kocemba kolejny raz nie otrzymała wotum zaufania.

W kolejnym głosowaniu radni stosunkiem głosów 9 do 6 udzielili burmistrz absolutorium.