Bez kategorii

Czy jedna z toalet nad zalewem Bukówka zostanie przebudowana na apartament ?

Do zadania pytania o to, czy burmistrz Kocemba przebuduje toaletę na apartament, taki jaki jest w kamiennogórskiej strefie ekonomicznej skłania fakt, że burmistrz ma tajne plany względem zalewu.

Na próżno by szukać takich informacji w projekcie budżetu na rok 2020, gdyż ponownie burmistrz ze skarbnikiem gminy ukrywają szereg wydatków pod różnymi pozycjami opisanymi tylko cyferkami. Taka tajemnica ma służyć temu, żeby do mieszkańców nie dotarło jak są marnowane i niegospodarnie rozporządzane pieniądze pochodzące z naszych podatków.

Wśród wydatków skrzętnie ukrywanych znalazła się pozycja utworzenia stanowiska menedżera zalewu Bukówka. Burmistrz zapisała, że na płacę tego menedżera przeznacza się 106 tysięcy złotych. Dlatego rodzi się kolejne pytanie, czy tym menedżerem nie zostanie powiatowa szefowa partii do której należy burmistrz Kocemba ? To by tłumaczyło dlaczego burmistrz planuje przeznaczyć kolejne setki tysięcy złotych niby na promocję zalewu.

Znając życie i postępowanie tych osób, nie obędzie się bez stworzenia przytulnego i intymnego miejsca pracy dla takiego menedżera. Choć jeżeli już, to można zatrudnić jako babcię klozetową i niech sprząta te przybytki i teren wokół zalewu, czyli krzaków  zapaskudzonych przez odwiedzających zalew.

Tylko co tam promować ? Nieczynne toalety, pusty parking, czy  szutrową ścieżkę rowerową, która ma powstać  ? A gdzie kąpieliska, przystanie dla sprzętu pływającego, wypożyczalnie takiego sprzętu itp., to nie jest ważne. Najważniejsze utworzyć stanowisko, żeby bezrobotna obecnie koleżanka mogła mieć stanowisko nie wymagające pracy, ale za to z porządnym uposażeniem i być może dodatkowo z mopem parowym, takim jaki był w strefie i w domu prezeski tej strefy.

Mam nadzieję, że radni odrzucą takie rozpasanie, gdy na wszystko brakuje pieniędzy, zadłużenie na kilkanaście milionów a tu raptem dla swojaka 106 tysięcy do jego kieszeni za nic nie robienie.

Czy ktoś o zdrowych zmysłach może wymyślić takie stanowisko pracy ?