Bez kategorii

Czy dobrze się stało, że burmistrz Kocemba nie zdobyła tytułu: najlepszego burmistrza ? A może szkoda, bowiem czyż nawet tzw. najlepsi nie trafiają pod więzienną celę ?

Foto: STANISLAW KOWALCZUK / East News

Media podały informację, że wójt uznana za najlepszą, trafiła w objęcia CBA.

“Najlepsza wójt X-lecia” zatrzymana przez CBA”

 W środę funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali wójt. Następnie została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Marię Jolantę B.-W., wójt podwarszawskiej gminy Lesznowola – dowiedziała się PAP. Zatrzymanie to wynik śledztwa po kontroli CBA. Wójt podejrzewana jest o działanie na szkodę finansów gminy. W zeszłym roku Maria Jolanta B.-W. została wyróżniona tytułem “Najlepszego wójta X-lecia”.

W 2018 roku Maria Jolanta B.-W. została wyróżniona tytułem “Najlepszego wójta X-lecia” w Ogólnopolskim Plebiscycie “Orły Polskiego Samorządu 2018” , realizowanego w ramach Ogólnopolskiego Programu Samorządowa Marka Roku. Doceniono ją “przedsiębiorczość oraz działania na rzecz rozwoju krajowej gospodarki”.
……………………………………………………………………………………

Rzeczą charakterystyczną jest  to, że tacy marni samorządowcy zamiast uczciwie pracować, zabiegają o zachowanie pozorów dobrej pracy i opłacają z pieniędzy gminnych różnego rodzaju plebiscyty i rankingi.

Ale są także uczciwi samorządowcy, którzy ujawniają mechanizmy tego idiotycznego i próżniackiego postępowania.

Jeden z burmistrzów pochwalił się jakiś czas temu, że miasto dostało nominację w konkursie Orły polskiego samorządu. – Oczywiście, że wybierzemy się na galę – mówił. – Nie wiemy, czy i jaka nagroda, ale cieszy sam fakt nominacji.
……………………………………………………………………………….

Taką samą nowinę przekazał wczoraj o swoim samorządzie wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański. Ale w zupełnie innym tonie. Bo gmina Chojnice nie czuje się zaszczycona i dowartościowana faktem, że organizatorzy życzą sobie gratyfikacji za ciąg dalszy zabawy. – Tam był podany kontakt w razie zainteresowania się tematem – relacjonuje wójt. – No więc zadzwoniliśmy i dowiedzieliśmy się, że w zależności od kategorii za udział trzeba będzie zapłacić od 5 tysięcy do 15 tysięcy złotych. No dla mnie to jest zwykłe złodziejstwo, wyłudzanie publicznych pieniędzy i kupowanie samorządu. Nie będziemy uczestniczyć w takich rankingach, w których za miejsce trzeba zapłacić

Jak podkreśla zastępca wójta Piotr Stanke, od organizatorów nie udało się też wyciągnąć, na jakiej podstawie gmina Chojnice uzyskała nominację. Czy było to widzimisię, czy też efekt pogłębionych studiów. To drugie chyba jednak nie, bo jak podkreślają samorządowcy z gminy Chojnice, na przykład ranking “Rzeczpospolitej” jest poprzedzony merytorycznymi ankietami i nie ma tam miejsca na dowolność oceny. – A ja, dzwoniąc tam, dowiedziałem się, że chcą nas nagrodzić za kanalizację sanitarną, a my na tym polu akurat nie za bardzo mamy się czym chwalić. No jakby chcieli za turystykę, to i owszem… – opowiada Stanke.

Co sądzą o tym procederze w innych gminach ? – Odrzucamy taki rodzaj konkursu – odpowiada wiceburmistrz Czerska Jan Gliszczyński. – Nam zależy na obiektywnej ocenie, a nie na płatnej formie promocji. – Niczego takiego nie dostaliśmy, ale jeśli to będzie związane z kosztami, to na pewno nie będzie to nas interesowało. Nominowani jesteśmy i wiemy, że to się wiąże z kosztami – mówi burmistrz Brus Witold Ossowski. – Czekamy na konkretną ofertę.

Tymczasem w firmie Europa 2000 Consulting, która zajmuje się plebiscytem, zapewniają:  Mamy prawo typować, kogo uważamy.  Jeśli chodzi o koszty, to udział w narodowym programie promowania przedsiębiorczości powiązanym z naszym plebiscytem kosztuje od 1 tys. zł w górę. Za to jest reklama w mediach, spotkania i kontakty biznesowe, udział w ważnych dla przedsiębiorstw wydarzeniach.

Tak to się odbywa,  jak widzimy powyżej i ile to gminę kosztuje, że włodarz takiej gminy zamiast pracować i uczciwie nią zarządzać to za gminne pieniądze kupuje sobie lipne certyfikaty, którymi później się wychwala.

Tak samo było z tytułem  „Wzorowa Gmina” dla Lubawki, który to tytuł kupiła burmistrz Kocemba za pieniądze podatników. Czy mamy się godzić na taką rozrzutność ?

Niedawno pisałem o tym, że:

Zastanawiam się, dlaczego osoby  dorosłe robią z siebie moim zdaniem idiotów i uczestniczą w takiej ustawce, a w dodatku robią sobie zdjęcia z tymi wątpliwymi certyfikatami, wiedząc, że to wszystko jest ukartowane i w dodatku kosztowne dla budżetu gminnego.

Jaki tego koszt ?

A tak wyglądało wręczanie tych śmiesznych „oskarów”:

Napisałem wtedy :
……………………………………………………………………………………………….

Przy tak ogromnym święcie nie mogło zabraknąć kobiet – samorządowców z klasą. Nagrody odebrały Burmistrz Prochowic – Alicja Sielicka, sekretarz gminy Grębocice – Edyta Jakubowska-Leśniak oraz Burmistrz Miasta i Gminy Lubawka  – Ewa Kocemba (na zdjęciu). Wszystkie Panie dziękowały Marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu, za wsparcie i pomoc przy realizacji zadań i współfinansowaniu ważnych dla mieszkańców inwestycji. A, że atmosfera konkursu była wyjątkowa – to też w niecodzienny sposób podziękowania złożyła wspomniana wcześniej Burmistrz Lubawki. Odbierając nagrodę – uściskała Marszałka Przybylskiego, co zostało entuzjastycznie odebrane przez pozostałych samorządowców. Tak zapisano na stronie internetowej tej firmy.

 Lecz najważniejsze to było na koniec, za sowitą zapłatę z gminnego budżetu, burmistrz Kocemba otrzymała:

 Królewskie menu…

 

Iście królewską ucztę szykuje dla laureatów konkursu wzorowa gmina szef kuchni Ruben w Zielonej Górze. Na bankiecie po wręczeniu nagród serwowane będą specjały  znane z miejsc goszczących koronowane głowy. W menu znalazły się między innymi: krem z białych warzyw z wędzonym bekonem, sandacz w sosie cytrynowym, wybór sałat z warzywami z sosem jogurtowo – miętowym. Będzie na pewno smacznie.

Po raz pierwszy organizując Galę Wzorowych byliśmy pozytywnie zaskoczeni, ponieważ zorganizowany na zakończenie imprezy bankiet cieszył się bardzo dużym powodzeniem. Goście zajadali się zwłaszcza dorszem soute z masłem i koperkiem, polędwiczkami w sosie pieczeniowym oraz kremem czosnkowym z grzankami. Absolutnym hitem okazały się podkarpackie pierogi z mięsem, które „zniknęły” jako pierwsze. Na deser. do kawy podano słodkie tartaletki oraz szarlotkę pachnącą cynamonem. Wszystkim gościom – w imieniu szefa kuchni – dziękujemy. Gwarantujemy, że na kolejnych imprezach, serwowane dania będą równie pyszne i smakowite.

Podsumowując.  Każdy chyba  pamięta, że Kolumb przekupywał Indian świecidełkami, a tu wójtów i burmistrzów kupuje się statuetką za 70 złotych i certyfikatem nie wartym nawet tego, aby zrobić z niego użytek w toalecie. Ale burmistrz Kocemba zyskała na tym, najadła się i napiła na nasz koszt i zapewne dostała jeszcze do kieszeni za to, że pojechała tam swoim samochodem. Nowa rada powinna uważać na te wydatki, bowiem organizatorzy sa cwani i te certyfikaty dają tylko na 3 lata, aby mieć ciągle ruch w interesie, choć na każdy takim certyfikacie maja na czysto ok. 2,5 tysiąca złotych.

Mówią, że głupich nie sieją, ale dlaczego za megalomanię burmistrz Kocemby mają płacić wszyscy mieszkańcy gminy Lubawka ?
………………………………………………………………………………….

A później się okazuje, że tacy samorządowcy lądują w pokojach przesłuchań CBA, prokuratur czy policji, gdyż myli im się wydawanie pieniędzy z gminnych budżetów z wydawaniem własnych środków na swe kampanie propagandy sukcesu.

Ciekawe o kim wkrótce przeczytamy w mediach, że wszczęto przeciw nim śledztwa za przekraczanie uprawnień i wykorzystywanie środków publicznych na swe prywatne snobistyczne fantazje ?