Bez kategorii

Czy do powiatu kamiennogórskiego powróci spokój, że wznowione zostanie wydawanie zezwoleń na przyłączenie się do sieci gazowej, aby ogrzewać domy i mieszkania ?

Pan Sławomir Majda projektant instalacji gazowych przekazał najnowszą informację na temat : „Ograniczenia rozwoju dostaw gazu na lata 2019/2020 na terenie Powiatu Kamienna Góra”.

Dzięki staraniom Pana Janusza Chodasewicza Burmistrza Kamiennej Góry, dostawca gazu PGNiG, powiadomił tamtejszy Urząd Miasta, że na początku września 2019r. wznowi wydawanie “Warunków dostawy gazu“ dla nowych inwestycji.

Przypominam, że powiększanie ilości nowych odbiorów gazu, zostało zawieszone zostało bez terminowo przez PGNiG na początku sierpnia br. Podobne ograniczenia dotknęły w tym samym okresie mieszkańców Powiatu Wałbrzyskiego i Strzegomskiego. Od początku roku w Szklarskiej Porębie również brakuje gazu dla nowych odbiorców.

Wydaje się, że nowi potencjalni inwestorzy pragnący ogrzać własne mieszkanie przy pomocy gazu ziemnego, powinni bezzwłocznie rozpocząć starania o pozyskanie zgody PGNiG oraz o stosowne Pozwolenie na Budowę.

Nie jest jeszcze wiadome, czy wznowienie wydawania warunków dostawy gazu, obejmie również Gminę Wiejską Kamienna Góra i całą Gminę Lubawską.