Bez kategorii

Czy burmistrz Kocemba ogłosi żałobę po utracie możliwości budowy pokoi na wynajem nad świetlicą w Opawie ? Mieszkańcy Opawy nie chcą mieć takich pokoi, chcą mieć zwykłą świetlicę !!!!

Czy na tym terenie i w miejscu tego grilla zostanie zbudowana nowa świetlica wiejska ?

W piątek  14 czerwca odbyło się kolejne zebranie mieszkańców Opawy, tym razem z grupą radnych w tym z przewodniczącym rady Panem Michałem Ołdakiem. Spotkanie to zbojkotowała burmistrz Kocemba, ale to było z korzyścią dla uczestników tego spotkania, bowiem  mogli rzeczowo i w spokoju rozmawiać o budowie tej świetlicy bez mieszania do tego polityki.

Sprawą znamienną jest fakt, że burmistrz po 4 dniach od poniedziałkowego spotkania, nakazała umieść informację o tym spotkaniu okłamując mieszkańców, że informacja ukazała się już w poniedziałek i będzie chciała naciskać na radnych, aby do budowy świetlicy w Opawie dołożyli kolejne prawie pół miliona złotych. Piątkowe ukazanie się informacji nie wpłynęło na postawę tak radnych jak i mieszkańców Opawy, wszyscy już twierdzą, że burmistrz mija się z prawdą.

Mieszkańcy potwierdzili, że pomysł budowy nad świetlicą pokoi do wynajęcia wypłynął od burmistrz Kocemby i jej „doradców” i to ona nakazała wykonać taki projekt, aby umożliwiał w przyszłości prowadzić działalność zarobkową na wynajmie pokoi. Przez taki projekt są tak wysokie koszty budowy tej świetlicy.

Okazało się, że obecni na zebraniu są bardziej zaangażowani dla idei rozsądnego gospodarowania budżetem gminnym niż sama burmistrz. Przewodniczący rady przygotował dokumenty obrazujące stan zadłużenia gminy, które przekroczyło już ponad 20 milionów i uzasadnienie, ze dalsze takie zadłużanie się gminy może doprowadzić do jej likwidacji.

Obecni rozważyli szereg wariantów i uznali, że należy wykonać zmiany w projekcie, zmniejszyć jej rozmiary i odpuścić budowę pokoi gościnnych w których być może burmistrz ze swymi akolitami pragnęli by przeżywać upojne chwile. Większość mieszkańców uznała, że po zmianie projektu sami pomogą znaleźć wykonawcę, który zbuduje świetlicę w cenie ok. 900 tysięcy złotych.

Aby zrealizować taki wariant to w poniedziałek delegacja mieszkańców Opawy uda się do burmistrz Kocemby z taką propozycją, a zadaniem burmistrz Kocemby byłoby uzgodnienie z urzędem marszałkowski zmianę terminu budowy na przyszły rok.

Radni przedstawili możliwość, że za te pół miliona złotych, których żąda od nich burmistrz starczyło by na wykonanie remontu przedszkoli w Lubawce, które wyglądają, jakby były po przejściu działań wojennych ( zdjęcia poniżej ).

Te pół miliona złotych można przeznaczyć na wkład własny do remontu przedszkoli i utworzenie żłobka. Byłoby to z korzyścią dla wszystkich, a nie jak pokoje do wynajęcia służyły by do napychania pieniędzmi kieszeni grupy cwaniaków.

Zobaczymy, jak zachowa się burmistrz i co powie na propozycję mieszkańców Opawy i grupy radnych, ale ostrzegam przed kłamstwami, bo ja osobiście rozmawiałem z osobą decyzyjną  w tych sprawach w urzędzie marszałkowskim i wiem co można, a czego nie można.

 

hk
16.06.19