Bez kategorii

Czy burmistrz Kocemba czyni cuda ? Chyba cuda dla swoich akolitów. Bo kto inny by wymyślił, że do obsługi ok. 11 emerytów można zatrudnić 7 pracowników + 8 kierowca z busem do wożenia tych emerytów ?

Na odpowiedź w ramach informacji publicznej musiałem czekać
dwa miesiące, tyle czasu zastanawiano się, co odpowiedzieć na tak niebezpieczne pytania, które mogą ujawnić cały misterny plan niepotrzebnego zatrudnienia tylu akolitów burmistrz Kocemby.
W dodatku z tak wysokimi zarobkami.

Już się zastanawiałem, czy burmistrz do tej opieki społecznej nie zatrudnia absolwentów kamiennogórskiej szkoły specjalnej, bowiem jak inaczej można ocenić takie postepowanie, że zeskanowanie 4 stron trwa dwa miesiące? Przecież nawet najgłupsza osoba w dodatku dłubiąc palcem w nosie, to drugą ręką zrobiła by te 4 skany i je wysłała. Widać  to co trwa normalnie 5 minut,  to u ludzi burmistrz Kocemby, chyba ludzi specjalnej troski trwa to dwa miesiące.

Okazuje się, że do opieki nad ok. 11 emerytami urządzono, aż 8 synekur dla swoich ludzi, czytaj ludzi należących do grona chyba wazeliniarzy burmistrz Kocemby.

Jak widać z powyższego zatrudnienie w tym domu seniora, za super kasę, znalazły osoby,  które zasłużyły się dla burmistrz Kocemby. Jedna co dla burmistrz Kocemby zbierała i fałszowała podpisy na listach, druga to konkubina jednego z redaktorów portalu internetowego, który dba o to, aby niepochlebne dla burmistrz komentarze były zaraz usuwane i pisze tylko pochlebne dla burmistrz informacje. Jak nazwać takie zachowania ?

Ale warto zwrócić uwagę ile tam zarabiają wybrańcy burmistrz Kocemby. Za 11 miesięcy, bardzo lekkiej pracy, jednej wpadło do kieszeni prawie 60 tysięcy złotych, drugiej prawie 50 tysięcy, trzeciej ponad 50 tysięcy złotych. Nawet rehabilant i psycholog  kosi po ponad 30 złotych za godzinę pracy, pielęgniarka po prawie 50 złotych za godzinę. Także  chyba szczęśliwy  jest pracownik gospodarczy-palacz, któremu wychodzi po blisko 40 złotych za godzinę pracy.

Takich płac mogą pozazdrościć wszyscy, którzy pracują za najniższą krajową, lub za niewiele więcej, ale jak widać, aby zarobić w gminie Lubawka, trzeba używać dobrej wazeliny, albo dobrze lizać co nieco.

Zachęcam, aby każdy przeczytał listę tych wydatków i się zastanowił, czy dla gminy nie byłoby taniej dać tej 11 emerytów po tysiącu złotych co miesiąc do kieszeni, co skutkowało by wydaniem  tylko 121 tysięcy, zamiast tych 256.760 złotych wydanych na nich w tamtym roku. A na 2019  rok burmistrz zaplanowała w budżecie wydanie 310,880 tysięcy złotych na ten tajemniczy dom seniora, co przełoży się wydanie na jednego emeryta ponad 2800 złotych. Czy wożenie emerytów po kościołach na koszt gminnego budżetu jest właściwe, gdy dla równowagi nie zawieziono ich na pokaz filmu KLER ?

Ponad pół miliona złotych wydano na remont zwykłej świetlicy, a za te pieniądze wybudowano by piękny dom z kilkunastoma pomieszczeniami, ale czy wtedy zarobili by na tym remoncie ci co mieli zarobić ?

Zwrócę się do komisji rewizyjnej rady miejskiej, aby sprawdziła wszystkie rachunki i faktury za sam remont, jak i za koszty utrzymania, bowiem mam wątpliwości czy to są rzetelne wyliczenia, gdyż na wydruku widać jakby cień, który może pochodzić od wklejania tych kwot w różnych rubrykach. Jest także zastanawiające, dlaczego dopuszczono do tego, że z dotacji 72 tysięcy, trzeba było zwrócić blisko 38 tysięcy, kto jest winien takiego stanu rzeczy ?

Myślę, ze niedługo dowiemy się więcej na temat tego drogiego domu seniora. Do sprawy powrócimy i rozliczymy burmistrz Kocembę za takie moim zdaniem trwonienie pieniędzy, gdy brakuje dla dzieci na dożywianie, zajęcia pozaszkolne czy sportowe.

 

hk
18.02.19