Bez kategorii

Czarne chmury nad lubawskim ratuszem są prorocze, czy raczej to symbolika tego co czeka włodarzy tej siedziby gminy Lubawka ?

Na stronie internetowe Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Referendum-w-gminie-Lubawka-111041494789921

ukazał się apel i prośba inicjatorów referendum o odwołanie burmistrz Kocemby skierowana do mieszkańców gminy Lubawka.

Drodzy mieszkańcy Gminy Lubawka.

My organizatorzy oraz członkowie grupy referendalnej nie jesteśmy politycznie z nikim związani. Jesteśmy przedsiębiorcami którzy chcą dbać i rozwijać naszą okolicę. Organizujemy referendum, ponieważ działania Burmistrz Miasta Lubawki prowadzą do degradacji i dewastacji naszej gminy.

Zostały wydane miliony złotych na nieprzemyślane inwestycje, do których gmina z środków własnych musi dokładać pieniądze co prowadzi do zadłużenia

Brak środków finansowych, który ogranicza pozyskiwanie środków zewnętrznych i prowadzi do oddawania przyznanych dotacji

W naszej gminie nie są zaspokajane zbiorowe podstawowe potrzeby mieszkańców w postaci wodociągów i kanalizacj

W sąsiednich gminach budowane lub remontowane są żłobki i przedszkola, w naszej gminie brakuje żłobka, a przedszkola są zaniedbane.

Przedsiębiorcy, którzy chcą przynosić dochody gminie są ograniczani i blokowani przez obecną władzę.

W Urzędzie Miasta panuje chaos i brak kompetencji ze strony urzędników

Drogi w gminie są dziurawe, nieprzejezdne. Wieczny brak pieniędzy na ich remont. Zabrania się prywatnym osobom remontu dróg Na własny koszt.

To tylko część obrazu działań Włodarza Naszej Gminy.

Zapraszamy Was do merytorycznej wypowiedzi.

Kontakt z nami pod nr telefonu 604418661 lub pod powyższym postem w komentarzach

 

Przedstawiciele Komitetu Referendalnego

 

Jak już wiecie od kilku dni zbieramy podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie Referendum w sprawie odwołania Burmistrz Lubawki Ewy Kocemby. W związku z dużym zainteresowaniem naszą inicjatywą, postanowiliśmy ułatwić Wam kwestię udzielania poparcia. Wystarczy pobrać i wydrukować listę poparcia, wypełnić pola w tabeli i skontaktować się telefonicznie 604-418-661 w celu umówienia odbioru karty. Możecie zwracać karty zarówno z jednym podpisem, jak i takie na których będzie ich kilka lub kilka kart naraz z kompletem podpisów. Na tych ostatnich zależy nam najbardziej. Przekazując karty z podpisami pozostajecie anonimowi.

Zatem do dzieła. Pokażmy lokalnym politykom, że muszą starać się o poparcie wyborców przez całą kadencję, a nie tylko na chwilę przed wyborami.
PS. Pamiętajcie, że karty nigdy nie trafią do urzędu Gminy. Żaden urzędnik nie będzie mógł dowiedzieć się, kto poparł wniosek. Burmistrz zwłaszcza!!!!

 

Jak można przeczytać w tym apelu, mieszkańcy gminy przejawiają więcej troski o rozwój gminy i jej prawidłowe funkcjonowanie niż „wysocy urzędnicy”, którzy biorąc wysokie pensje nic dobrego w zamian nie oddają.

Tak patrząc na to wszystko wypada zadać pytanie czy i burmistrz Kocemba tak się zaangażuje w kampanie referendalną jak na jesień angażowała się w organizację referendum w sprawie odwołania rady powiatu ?

Może burmistrz ma jeszcze tą koszulkę to założy ją na siebie i po pracy pod ratuszem zacznie zbierać podpisy o przeprowadzenie referendum i będzie mieszkańców prosiła, aby w nim wzięli udział ?

A może, aby zaoszczędzić kosztów i czasu burmistrz sama poda się do dymisji ? Byłaby to pierwsza trafiona decyzja w wykonaniu tej burmistrz i długo wyczekiwana przez mieszkańców.