Bez kategorii

Codziennie na ulicy Przyjaciół Żołnierza można zaobserwować zadziwiające zjawisko. O godzinie 14 jedzie tą ulicą kawalkada kilkudziesięciu samochodów. Gdyby policja drogowa zatrzymała się na początku ulicy od strony Szymrychowskiej to przecierali by oczy ze zdumienia, sądząc, że jedzie kilkudziesięciu pijanych kierowców.

Ulica Przyjaciół Żołnierza ma około 500 metrów długości  i jeżeli z jej początku spojrzy się w perspektywę tej ulicy to widać w oddali, że już od stadionu jedzie sznur samochodów jadąc zygzakiem od lewego do prawego krawężnika. Wygląda tak jak w formule 1 kierowcy rozgrzewają opony nim ustawią się na pozycji do startu.

Wygląda to komicznie, ale chyba nie dla tych kierowców, którzy są jak najbardziej trzeźwi, a jedynie jadą z pracy z zakładu za stadionem.

Dlaczego tak jadą ?

Wystarczy spojrzeć na nawierzchnię tej ulicy.

Na tej ulicy jest tyle dziur które mogą uszkodzić zawieszenia samochodów, że kierowcy aby je ominąć muszą jeździć od lewej do prawej. A może burmistrz celowo nie karze naprawić tą ulicę, aby kierowcy nadal jeździli 20 na godzinę bo szybciej się nie da.

Ponownie zapytam. Dlaczego można wydawać miliony na niepotrzebną ścieżkę rowerową, a brakuje na naprawę tak ruchliwej ulicy ? Może oprócz ratusza odpowiedzą na to pytanie ci niegramotni i interesowni radni, którzy dali dodatkowe środki na ścieżkę rowerową zapominając, że mamy pilniejsze potrzeby ?

A oto lista radnych którzy zadecydowali o tym, aby z naszych podatków płacić za źle wykonany projekt ścieżki rowerowej nad zalewem Bukówka zamiast przeznaczyć te środki na naprawy ulic i dróg.

  1. Michał Ołdak Przewodniczący
  2. Elżbieta Chrapek Radna
  3. Rafał Czura Radny
  4. Krzysztof Jawor Radny
  5. Wiesław Król Radny
  6. Oskar Najdek Radny
  7. Aldona Ochmańska Radna
  8. Leszek Osmolak Radny
  9. Marek Szota Radny
  10. Mariusz Zbrzyzny Radny