Bez kategorii

Co zrobić, gdy prawie milion złotych „leży w ziemi”, a budżet gminny świeci pustkami ? Normalny człowiek by się schylił, aby te pieniądze podnieść, a co robi człowiek niegospodarny ? Będzie dalej trwonił kolejne pieniądze na utopijne pomysły !!!!

Oto mamy przykład typowej w mojej ocenie niegospodarności ze strony burmistrz Kocemby. Gdy objęła urząd zachłysnęła się tym, że poprzedni burmistrz pozostawił w gminnej kasie pieniądze, więc postanowiła je roztrwonić.

Dowiedziała się, że widoczne na zdjęciu grunty kupił pewien biznesmen spod Zgorzelca i chce wybudować zakład produkcji metalowej. W ciągu roku chciał zbudować halę produkcyjną w której na początek miało znaleźć pracę kilkudziesięciu pracowników.

Jak wiemy czego się burmistrz Kocemba nie dotknie to okazuje się, że jest robione nie tak jak trzeba. Tak było i w tym przypadku. Wtrąciła swoje 5 groszy i umowa zakupu tych gruntów przez tego biznesmena została unieważniona, bowiem burmistrz Kocemba skorzystała z prawa pierwokupu.

O tym dlaczego zablokowała budowę tego zakładu i dla kogo mają być przeznaczone te tereny krążą rozmaite plotki. Faktem jest, że nie powstał nowy zakład pracy, nie powstały tam nowe miejsca pracy, a gmina została pozbawiona wpływów z tytułu różnych podatków.

Ale jest i drugie dno tego kolejnego „złotego interesu”  burmistrz Kocemby. Otóż burmistrz Kocemba nie kupiła tych gruntów na własność dla gminy, zapłaciła 700 tysięcy złotych tylko za prawo użytkowania wieczystego tego terenu, który nadal jest własnością skarbu państwa i z tego tytułu gmina co roku musi płacić 35 tysięcy opłaty za to użytkowanie.

Czy to nie jest jakaś paranoja ?

Burmistrz Kocemba płaci co roku 35 tysięcy złotych za wieczyste użytkowanie nieużytków.

Że to są nieużytki to widzi każdy, ale że burmistrz Kocemba dopuszcza do tego, że na tych gruntach powstaje kolejne śmietnisko ? Jak widać na zdjęciu poniżej zwożone są tam różne odpady, czy wkrótce powstanie tam wielkie dzikie wysypisko ?

Zastanawiam się jak długo mieszkańcy będą tolerować taką moim zdaniem wielką niegospodarność tej burmistrz ?

Przecież wydane 700 tysięcy złotych i coroczne płacenie podatków i użytkowanie wieczystego, to jest prawie milion złotych, co za ten milion można byłoby zrobić ? Byłby wkład własny na budowę 40 nowych mieszkań, budowę instalacji wodno-kanalizacyjnych czy choćby budowę naśnieżania na stoku, który generował by dochody do gminnego budżetu.

Czy burmistrz Kocemba nie myśli ? Czy nie ma wokół siebie choć jednego mądrego, który by jej podpowiedział, że źle robi ?

Nie mamy tego miliona, utopiony w takie interesy, nie mamy zakładu z miejscami pracy i podatkami dla gminy, ale mamy za to burmistrz Kocembę z jej akolitami, którzy tylko patrzą jak się nie narobić a wyrwać kasy dla siebie jak najwięcej.

Czy mamy tylu tępych mieszkańców, którzy popierają taką burmistrz i takiej jej działania ?