Bez kategorii

Co łączy burmistrz Kocembę z europosłem Czarneckim ? Otóż partia którą jeden ze znanych posłów nazwał „chamską hołotą” przypuszcza teraz atak na europosła Czarneckiego za to, że wyłudzał ryczałty samochodowe. Ale przecież tak samo postępowała obecna burmistrz Kocemba !!! Więc dlaczego władze tej partii jej nie ganią ?

Jak widzimy na zdjęciu, burmistrz Kocemba nabrała wody w usta i nie chce się z tego wytłumaczyć, za to europoseł tłumaczy się z tego chętnie i gęsto.

Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) to poważna instytucja powstała 28 kwietnia 1999 r. w celu zwalczania korupcji, nadużyć budżetu Unii oraz przemytu papierosów i alkoholu. Jej pracownicy poważnie traktują swoją pracę: dość powiedzieć, że od 2010 roku do budżetu Unii zwrócono 6,9 miliarda euro, ponad 2500 razy zwracano się do instytucji organów ściągania państw członkowskich w celu wszczęcia postępowań. Teraz na celowniku funkcjonariuszy OLAF znalazł się Ryszard Czarnecki, a podejrzenia są poważne, tym bardziej, że śledczy ustalili już kilka dość kompromitujących faktów.

Chodzi, najogólniej rzecz biorąc, o wyłudzenie poprzez nienależne pobranie z delegaci samochodowych ponad 100 tysięcy euro. Miałoby to się odbywać m.in., poprzez wystawiania i pobieranie zwrotów delegacji na trasie Bruksela – Jasło. Ustalono jednak, że Czarnecki mieszka nie w Jaśle, a w Warszawie, zaś mieszkanie po matce, które miał w Jaśle, a w którym się teoretycznie mógłby zatrzymać, nie figuruje w wykazie majątkowych, co mogłoby oznaczać, że je po prostu sprzedał. Podanie Jasła jako celu podróży wydłużało trasę o 340 kilometrów i oznaczało zauważalne zwiększenie tzw. kilometrówki.

Jak to się zakończy ? Czy podobnie jak w przypadku burmistrz Kocemby ? Jak to ona zrobiła to niech świadczy treść zawiadomienia jakie zostało złożone do kamiennogórskiej prokuratury.

Jak stronniczo i ochronnie dla lokalnej władzy działa miejscowa policja i prokuratura, niech świadczy fakt, że umorzono postępowanie ponieważ burmistrz Kocemba przesłuchana jako świadek zeznała, że zawsze prawidłowo wypełniała rozliczenia delegacji i zawsze na taki samochód jakim jeździła więc policja zawnioskowała o umorzenie postępowania, a prokuratura z być może radością to zatwierdziła. Najdziwniejsze jest to, że policja i prokuratura otrzymała komplet dokumentów potwierdzających popełnienie przestępstwa, a sprawę zatuszowano chroniąc przestępcę. Takie działanie organów ścigania też jest deliktem prawnym i nowy prokurator mógłby na tej podstawie wznowić dochodzenia.

Policjantom nie chciało się nawet przesłuchać świadków z warsztatów i sprawdzić w firmie ubezpieczeniowej jakie były szkody i ile trwało ich naprawienie.

A burmistrz Kocemba jawnie wyłudzała pieniądze, bo czy ktoś widział, że jeździła np. do Wrocławia w rozbitym samochodzie stojącym na lawecie ? Tak dla wybrańców działa wymiar sprawiedliwości. A żeby złożyć zażalenie na umorzenie to mogło to uczynić starostwo jako pokrzywdzone finansowe przez te wyłudzenia, ale tego nie uczyniło, może z zasady dziś Ty mnie osłonisz i uchronisz przed odpowiedzialnością karną, a ja jutro Ciebie ?

W dodatku przez zaniedbania i zaniechania policji,  burmistrz Kocemba nie odpowiedziała za składanie fałszywych zeznań będąc przesłuchiwaną jako świadek. Dziś po wyroku gmina byłaby wolna od tej burmistrz i nie była by w głębokiej zapaści finansowej.

Czy dzisiaj partia nazywana „ chamską hołotą” ma moralne prawo ganić Ryszarda Czarneckiego za nie należnie pobrane ryczałty samochodowe, gdy za to samo spowodowano, że ich członkini uniknęła kary  ?