Bez kategorii

Co jest ważniejsze dla urzędników lubawskiego ratusza, zdrowie mieszkańców czy zaspokojenie własnej próżności, megalomanii czy zwykłej bufonady ? Okazało się, że zamiast zakupić lodówkę dla szczepionek i zorganizować punkt szczepień w przychodni miejskiej to wydano te pieniądze na opłacenie śmiesznego znaku „wzorowa gmina”.

Jest taka grupa cwaniaków, która wymyśliła jak zarabiać na idiotach, którzy zarządzają gminami czy miastami i wymyślili jak ściągnąć od próżniaków grubą kasę. Założono spółkę z o.o. i zaczęto mamić durnych samorządowców, którzy łakną propagandy jak kania dżdżu. Za grubą kasę nadają różne tytuły za osiągnięcia, które zgłaszają sami zainteresowani. Taki wójt ma do wyboru setki gotowych uzasadnień, wystarczy, że we wniosku wpisze sobie coś z licznych propozycji zawartych w regulaminie za co chce mieć udzielony tytuł i prześle do tej firmy. Nikt tego nie weryfikuje i nie sprawdza w samej gminie bo najważniejsze aby gmina przelała pieniądze i oczekiwała na „uroczyste wręczenie tytułu”. Oczywiście opłaty za ten tytuł idą w grube tysiące złotych i w ramach tego taki wójt czy burmistrz jedzie na fete, którą odbywa się na koszt tych gmin, które uzyskują te pseudo tytuły. Taki tytuł kupiła sobie gmina Lubawka i w ubiegłym roku zakończył się trzyletni okres pozwolenia na jego używanie. Oczywiście przedłużenie na następne lata nie jest już tak kosztowne jak pierwsze nadanie, ale czy gminę stać na wydanie 3 tysięcy złotych na arcyśmieszny tytuł wzorowej gminy ? Dla jasności trzeba napisać, że gmina Lubawka wpisała sobie, że jest wzorowa w dziedzinie opieki społecznej, a już w szczególności jest dumna z domu seniora+.  Dziwne, że gmina nie wpisała sobie osiągnięć za piękną murawę lubawskiego stadionu, mistrzostwo za parking i toalety nad zalewem, albo teraz za duo ścieżkę dla rowerów terenowych i wodnych. Jeżeli 500 gmin w ciągu roku kupi sobie taki tytuł za 5 tysięcy złotych to cwaniaki maja z tego na czysto z 2 miliony, a do tego z tysiąc gmin robi przedłużenie po tysiącu za rok to jest dodatkowy milion. Tyle tylko, że te pieniądze idą z kieszeni mieszkańców gminy, która taki tytuł kupuje, aby udawać jaka to ona jest wzorowa.  Cwaniacy z tej firmy przesyłają kilka razy w roku oferty tak jak do gmin to i do przedsiębiorstw proponując różne tytuły np.

Ale to jeszcze nie koniec takich ofert, bo nawet taksówkarze mogą sobie sprawić tytuł:

I to tylko za marnych kilka tysięcy złotych, ale takich pseudo tytułów wzorowych jakiś tam jest znacznie więcej i to nawet na szczeblach poszczególnych województw. Urząd ponownie został sprawdzony jak sobie opłaca taki tytuł i okazało się, że w grudniu zamiast zakupić lodówkę dla przychodni miejskiej i zgłosić ją do organizowania szczepień w gminie Lubawka to opłacono dalsze używanie tytułu „wzorowa gmina” dlatego zabrakło pieniędzy na zakup lodówki.

Czy taką gminę która nie dba o zdrowie swoich mieszkańców tylko o własne próżniacze pomysły można uważać za gminę wzorową ?