Bez kategorii

Co będzie z kierownikiem Referatu Inwestycji w lubawskim urzędzie ? Czy kierownik Michno, pomimo, że nie uczestniczył w procesie remontu stadionu, to teraz odpowie za ukrywanie informacji o stanie technicznym stadionu w Lubawce ?

Najwidoczniej lubawski urząd miasta przekształci się wkrótce w urząd z ograniczoną odpowiedzialnością, bo być może kierowany jest przez osoby niepełnosprawne, które świadomie mijają się z prawdą i ukrywają niewygodne dla nich fakty.

W dniu dzisiejszym dotarło do burmistrz Lubawki pismo wnioskujące odsunięcie od spraw związanych z udzielaniem informacji kierownika referatu inwestycji Alfreda Michno.

 

Jak można wywnioskować z powyższego pisma, nadal w urzędzie panuje zasada nie udzielania informacji publicznych, a gdy już są do tego zmuszeni to udzielać jak najmniej, żeby nie wyciekło do opinii publicznej danych o skandalicznym działania urzędników ratusza i podległych im jednostek.

Mnie to nie dziwi bowiem znam metody działania tej burmistrz, już wielokrotnie udowodniłem jej, że działa wbrew prawu. Przed laty chciała zablokować udzielanie informacji przez nakładanie wysokich opłat za udzielenie  informacji publicznych,  ale jak wojewoda na mój wniosek  „przeczołgał  ją” i postraszył konsekwencjami za takie czyny, to szybko od tego łamania prawa odstąpiła. Ale nadal usiłuje, aby tak zniechęcić  zainteresowanych o udzielenie im informacji publicznych, aby od tego odstąpili. Jednak jak widać są tacy, konsekwentni w działaniu, którzy potrafią myśleć i zmuszają urząd do ujawniania spraw związanych z niegospodarnością czy nadużyciami.

Zobaczymy jak burmistrz ustosunkuje się do tego pisma ?