Bez kategorii

Co będzie dalej z dawnym boiskiem szkolnym popularnie w Chełmsku Śląskim nazywanym Maracana ?

Burmistrz Kocermba po doprowadzeniu boiska stadionu w Lubawce do zniszczenia jego murawy,  postawiła widać dla symetrii doprowadzić do ruiny boisko w Chełmsku Śląskim. Boisko to było boiskiem szkolnym od czasów gdy jeszcze przed wojną zamieszkiwali te tereny obywatele niemieccy. Całe pokolenia młodzieży Chełmska Śląskiego wychowywały się na tym boisku grając na nim w wolnych chwilach.

Nie potrafię powiedzieć co się podziało w głowie burmistrz Kocemby, że postanowiła pozbawić młodzieży możliwości korzystania z tego boiska. Wzięła i wydzierżawiła to boisko swojemu znajomemu, a ten wziął i je zaorał. Czy wpływy z tej dzierżawy chyba 50 złotych rocznie to był taki wielki przychód dla gminy ?

Gdy 3 lata temu sprawa stała się głośna i ludzie pomstowali na taką „władzę” to burmistrz oświadczyła, że to dzierżawa tylko na 3 lata i ten teren wróci ponownie do gminy.

Teraz wrócił.

Ale w jakim stanie.

Teren tego boiska nie jest w takim stanie w jakim był poprzednio. Fachowiec, który obejrzał to boisko stwierdził, że trzeba od nowa przystąpić do rekultywacji tego terenu, ponieważ jest tak nierówne i zapuszczone, że wprost mogło by to zagrażać zdrowiu młodych piłkarzy, którzy chcieli by tam trenować i rozgrywać mecze. A na boisku chełmskiego stadionu są ograniczenia czasowe z możliwości korzystania z tamtej murawy, tak więc jest wręcz pilną sprawą przygotowanie tego boiska do treningów i rozgrywania tam meczy sparingowych czy towarzyskich przez drużyną najmłodszych zawodników z Chełmska Śląskiego.

Tak wygląda obecnie „ murawa” Maracany.  Kto zapłaci za rekultywację tego boiska ? Czy wystarczy na to pieniędzy, które gmina otrzymała  z tytułu dzierżawy tego boiska.

Czy burmistrz Kocemba niszcząc kolejne boisko w gminie Lubawka  zrobiła na tym „złoty interes” ? Człowiek inteligentny odpowiedział by na to pytanie !

Do sprawy wkrótce powrócimy.