Bez kategorii

Ciekawe jest czy i w naszej gminie nie dochodziło do kupowania głosów w ostatnich wyborach ? Czy kandydaci na burmistrza i na radnych chodząc po domach nie składali jakiś ofert w zamian za oddanie na nich głosu ? Widząc kto otrzymał taki mandat, a nie miał nawet swego programu wyborczego można podejrzewać, że za głosy mogli coś obiecać !!!

Zastanawiające, że po takich osiągnięciach tej władzy w poprzedniej kadencji  jak widać na zdjęciach powyżej, ktoś inteligentny oddał by na nich swój głos ?

A właśnie dzisiaj ukazała się na stronie Radia Wrocław informacja, że:

…………………………………………………………………………………..
Afera wyborcza w Boguszowie-Gorcach. Dobrowolnie zgłaszają się do prokuratury w zamian za złagodzenie kary.

fot. archiwum radiowroclaw.pl

 Kupowali i sprzedawali głosy w ubiegłorocznych wyborach samorządowych w Boguszowie-Gorcach. 6 osób usłyszało zarzuty. Inne zareagowały na prokuratorskie ogłoszenie o możliwości złagodzenia bądź odstąpienia od kary w zamian za dobrowolne zgłoszenie.

Chodzi o wybory samorządowe z 2018 roku na Burmistrza i do Rady Miejskiej, a to tylko jeden z wątków – mówi prokurator Tomasz Orepuk:

Za popełnione przestępstwo podejrzanym grodzi do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec radnej, która nie przyznała się do winy, sąd orzekł areszt na 2 miesiące. Tymczasem prokuratura ponawia apel o zgłaszanie się świadków bądź uczestników tego procederu – w zamian za złagodzenie kary. Pierwsze osoby już zareagowały.

To nie jedyna afera samorządowa w Boguszowie. Od ubiegłorocznych świąt Bożego Narodzenia w areszcie tymczasowym przebywa burmistrz tej miejscowości Jacek C., którego zatrzymano na gorącym uczynku na przyjęciu korzyści majątkowej. Sąd dwukrotnie przedłużał ten areszt, obecnie do połowy września. Śledztwo trwa dalej.

……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Jeżeli i u nas doszło do tego, że niektórzy kupowali sobie głosy, to może osoby które brały udział w takim procederze zgłoszą się do prokuratury, aby zapewnić sobie złagodzenie kary ?

A może radni, którzy nie przyznają się do winy zostaną osadzeni w areszcie na co najmniej 2 miesiące ? Bowiem to jest nie do uwierzenia, żeby osoby powiązane z obozem władzy, która doprowadziła do wielkiego zadłużenia gminy mogły pozyskać głosy mieszkańców naszej gminy.

A więc czekamy kto pierwszy będzie chciał uniknąć kary i opowie czy dochodziło do kupowania głosów.