Bez kategorii

Burmistrz Lubawki to ma klawe życie. Może sobie leniuchować i rozdawać gminne pieniądze swoim akolitom, a inni muszą pracować za nią. Tylko radny Andrzej Ptaszkowski na sesji ośmieszył burmistrz i prosto w twarz zarzucił i udowodnił, że burmistrz kłamie i jest leniwa.

Powyżej widzimy, że po wymianie wodociągów zarząd dróg krajowych wejdzie na Aleja Wojska Polskiego i wykonają nowy chodnik i nową nawierzchnię ulicy. Miasto nie wyda na to nawet złotówki.

W Miszkowicach zarząd dróg wojewódzkich wyremontuje drogę i zbudują chodnik oraz nowe oświetlenie.

Na Szymrychowskiej starostwo kamiennogórskie wybuduje chodnik z kolektorem kanalizacji burzowej.

Drogę z Chełmska Śląskiego do Uniemyśla wyremontuje  powiat.

Zniszczoną drogę przez Błażkową zaraz zacznie remontować wykonawca z powiatu.

Kolejna drogę przez Uniemyśl także zacznie powiat remontować, ale bez odcinka 100 metrów, które to należą do gminy.

A co zostanie do wykonania dla burmistrz Kocemby ?

Jak to co ?  Ścieżka rowerowa nad zalewem za miliony złotych. Bo burmistrz nawet nie potrafi doprowadzić do tego, żeby w mieście choćby częściowo połatano dziury w ulicach.

Skandal. Skandal. Skandal. Burmistrz Lubawki wygrała mistrzostwa bezmyślności i lenistwa.

Podczas czwartkowej sesji powstał spór odnośnie sfinansowania tych 100 metrów gminnego odcinka drogi w Uniemyślu. Wychodzi na to, że pozostał by ten odcinek drogi nie wyremontowany,  bo burmistrz ponoć nie ma 80 tysięcy, aby to sfinansować.

Radny Andrzej Ptaszkowski walczący o wykonanie tego gminnego  odcinka drogi w Uniemyślu zarzucił burmistrz Kocembie brak współpracy z zarządem kamiennogórskiego starostwa, stwierdził jasno, są to celowe działania,  bowiem starostwo kierowane jest przez inną opcję polityczną, która nie podoba się burmistrz Kocembie.

Tylko okazuje się, że to burmistrz Kocemba i jej partia która zawłaszczyła wszystkie stanowiska w gminie, doprowadzają do tego, że gmina jest tak zadłużona, że już na nic nie starcza pieniędzy, brakuje już nawet na połatanie dziur w lubawskich ulicach.

Tymczasem tak nie lubiana przez burmistrz Kocembę koalicja rządząca powiatem nie patrzy na to, że gmina Lubawka rządzona jest przez platformę i ich akolitów i dla gminy Lubawka prowadzi rozsądną politykę inwestycyjną. Przecież powiat nie robi burmistrz Kocembie tak jak ona sądzi na złość i remontuje na terenie gminy szereg dróg( w ubiegłym roku Błażkowa i Stara Białka, a w tym jak wyżej) tylko to jest normalna dbałość o utrzymanie dróg powiatowych w dobrym stanie.

A może burmistrz uzna, że powiat zrobił jej na złość i w ubiegłym roku z dotacji i własnych pieniędzy wykonał tyle ścian wspinaczkowych na skałach w gminie Lubawka, aby rozwinąć w gminie turystykę ?

A może na złość burmistrz Kocembie powiat w sobotę remontował drogę do Opawy i przez Opawę, a dziś kończy do Niedamirowa ?

Każdy wójt i burmistrz chciałby, aby ktoś im w ten sposób robił na złość i w przeciwieństwie do burmistrz Kocemby chętnie by współpracował z powiatem, a nie jak burmistrz Kocemba nie odpowiada na pisma skierowane do niej z powiatu z prośbą o współpracę w dziedzinie remontów dróg przebiegających przez gminę Lubawka. Wstyd dla takiej burmistrz.

Kolejne kłamstwa burmistrz Kocemby !!!

W odpowiedzi na zarzuty radnego burmistrz stwierdziła, że gdy ona była starostą to też remontowała drogi i zaczęła mętnie wspominać o Jawiszowie i innych drogach na co radny Ptaszkowski nie wytrzymał tego steku kłamstw i powiedział jasno, burmistrz będąc starostą nie złożyła żadnego wniosku o dotacje na remonty dróg powiatowych, wykonywała  tylko naprawy w ramach tak zwanej powodziówki załatwionych jeszcze przez poprzedniego starostę.

Potwierdzam to co powiedział radny Ptaszkowski, posiadam dokumenty, poświadczające, że starosta Kocemba nie złożyła ani jednego wniosku o dotacje na remonty dróg powiatowych z różnych programów rządowych. Nawet w gminie Lubawka, gdzie mieszkała.

Wypada mieć nadzieję, że zarząd powiatu zachowując się tak apolitycznie, będzie nadal dbał o nas mieszkańców powiatów kamiennogórskiego z gminy Lubawka i nie będzie zwracał uwagi na fochy tej burmistrz, choć tak naprawę to jest wina mieszkańców, że mamy tak marnego burmistrza.