Bez kategorii

Burmistrz Kocemba tworzy kolejne absurdy. Nie będzie budowy mieszkań w gminie Lubawka, ale za to powstaną hotele dla owadów.

Jak burmistrz stwierdziła w wywiadzie udzielonym telewizji , przystępuje właśnie  do rewitalizacji parku Watra. Co prawda nie ma jeszcze przyznanych od radnych potrzebnych jej na ten cel 4 milionów złotych, ale zacznie od mniejszych rzeczy. Na początek wybuduje hotele dla owadów, czyli miejsce gdzie będą mogły zamieszkać dzikie osy i szerszenie, co może w opinii burmistrz pomóc dzieciom bliżej zapoznać się z tym jak one gryzą i jak dzieciom należy udzielać pierwszej pomocy po pokąsaniu ich przez te owady.

Oprócz hoteli powstanie jeszcze nowe oświetlenie i monitoring, ale czy to są najpilniejsze rzeczy w tym parku ? Burmistrz jest już 6 rok na zydlu burmistrza i nawet nie zorganizowała, aby w parku postawić choćby dwie przenośne toalety, ale co tam park gdy w całej Lubawce nie ma choćby jednej publicznej toalety, czy turysta ma się zakochać w takiej gminie, gdzie nie może załatwić jednej z podstawowych potrzeb ?

Ta jeszcze burmistrz, stwierdziła równocześnie, że zdobycie środków i realizacja projektu to jest mały problem, dopiero utrzymanie tego projektu przez wymagany projektem okres to jest mega wyzwanie bo musi być finansowane ze środków własnych gminy i utrzymywane przez pracowników ratusza i jednostek podległych. I na to nikt nie przeznacza środków na opłacenie tych wymogów, których żądają donatorzy. Może się okazać, że utrzymanie tego będzie kosztowało wielokrotnie więcej niż otrzymane środki w ramach dotacji. I burmistrz ukrywa ważną informację, ile gmina musi dołożyć do tego ze środków własnych, czy stać nas na  dołożenie do dotacji 150 tysięcznej kolejne 250 tysięcy ze środków własnych ?

To tak,  jak jest obecnie z seniorem +, dali 500 tysięcy dotacji, gmina dopłaciła drugie tyle, a teraz gmina musi  rocznie wykładać na jego utrzymanie blisko 400 tysięcy złotych bo tak zapisali w umowie, całe szczęście, że przynajmniej to potrwa już tylko do grudnia tego roku.

Jakie nas jeszcze czekają „szalone pomysły burmistrz Kocemby” ?

Już Lubawkę czyniła na podobieństwo Lillehammer i nic z tego nie wyszło, teraz wszyscy się śmieją, że naszą gminę chce uczynić drugą Toskanią, a w końcu wyjdzie, że będziemy drugim Bangladeszem.