Bez kategorii

Burmistrz Kocemba nie chce budować mieszkań w gminie Lubawka, ale za to chce przeforsować, aby puste szkoły w Lubawce i Miszkowicach przekazać do TBS Kamienna Góra ? Czyli będą tak stały puste i niszczały jak stoi stare przedszkole w Chełmsku Śląskim ?

Kamiennogórskim TBS rządzi moim zdaniem grupa ludzi chcących przejmować obiekty należące do różnych miast i gmin, a następnie żądać od nich co najmniej 50% dopłaty do remontu z kosztorysem jaki byłby adekwatny tylko dla budowli w centrum Warszawy.

A TBS na resztę weźmie kredyt pod zastaw budynków i po zakończeniu inwestycji budynki są ich własnością, a mieszkania wynajmują po nowojorskich kosztach. Już wielu ich przeklęło i uciekło jak najdalej od nich, to dlatego burmistrz Kamiennej Góry nie chciał więcej łożyć na takie rozwiązania. Daj im budynek + 50% na remont, a oni koszą później pieniądze do swojej kieszeni.

Lubawka ma prawie 180 tysięcy złotych udziału w tej spółce i dlatego burmistrz odsadza tam radę nadzorczą swoimi ludźmi, gmina wniosła aportem budynek chełmskiego przedszkola i do dziś nic z tego nie ma.

Czy także to samo będzie czekać szkołę w Miszkowicach i Lubawce ?

Czas najwyższy zrealizować to co ja proponuję od dawna; Bez kosztowe dla budżetu gminy pozyskanie mieszkań.

Wycofać się z TBS, najwyżej jakiś moim zdaniem cwaniak straci tam fuchę w radzie nadzorczej, ale za to gmina może odzyskać budynek przedszkola i swój wkład, wystarczy wystawić im do odsprzedaży swój udział.

Wszystkie trzy budynki podzielić na mieszkania i przydzielić tym chętnym, którzy wykonają remont i adaptację tych pomieszczeń na własny koszt. W zamian za to zwolnić tych najemców od płacenia czynszu na przykład przez okres 15 lat, aby zwróciły się im poniesione nakłady.

Co zyskujemy ?

Mieszkania na które nie musimy wydawać z gminnego budżetu środków oraz zagospodarowane budynków, które nie ulegną dalszej dewastacji.

Dlaczego burmistrz Kocemba chce dalej współpracować z TBS ? Czy tylko dlatego, że rządzi tam jej kolega i w radzie nadzorczej dorabia jej radca prawny ?

Za 8 miesięcy burmistrz osiągnie wiek emerytalny, więc dla dobra gminy powinna odejść na nią jak najszybciej.

 

hk
07.06.19