Bez kategorii

Burmistrz i radni Lubawki mają mieszkańców za nic, dla nich ważniejsze jest utrzymanie seniora+ i etatów w nim dla swoich znajomych, niż zakup wyposażenia gabinetu rehabilitacyjnego, który służył by wszystkim mieszkańcom gminy.

Burmistrz nie zgodziła się na zamknięcie nieczynnego seniora+  i przeznaczeniu 277 tysięcy złotych zamiast na utrzymanie tego  zamkniętego przybytku, to na zakup wyposażenia gabinetu rehabilitacyjnego do lubawskiej przychodni. Radni poparli decyzje burmistrz, zarówno 6 jej radnych, jak i 8 pozostałych, którzy wstrzymali się od głosu pozwalając, aby gabinet rehabilitacyjny w Lubawce nie powstał.

Radni w liczbie 14 ( 6 – za, 8 – taktyczne wstrzymanie się od głosu ),  mówiąc kolokwialnie olewają mieszkańców tak jak i ich zdrowie, bo jak widać ważniejsze jest dla nich aby burmistrz była zadowolona.

Dlaczego radni tak postąpili ?

Postąpili tak dlatego, aby pomimo, że senior+ jest zamknięty i pozostanie zamknięty do zakończenia tej pandemii koronowirusa to zatrudnienie w nim znalazły dwie totumfackie burmistrz Kocemby pracujące wcześniej w domu kultury, a dodatkowo jedna z nich jest radną. Już po odbytej sesji ujawniono, ze burmistrz zatrudnia tam swoje koleżanki.

Czy to nie jest świństwo, że burmistrz wraz z radnymi przeznaczają 277 tysięcy złotych na coś co ma dać pracę i wysokie pensje dla znajomych królika ?

Gmina Lubawka dzięki tej burmistrz i tych radnych nadal będzie pozbawiona gabinetu rehabilitacyjnego, który został przed laty zamknięty i od tej pory jesteśmy pozbawieni możliwości rehabilitacji w ramach NFZ.

Najwidoczniej tysiące mieszkańców gminy Lubawka musi cierpieć boleści bez możliwości leczenia rehabilitacyjnego, tylko dlatego, że miejscowe sitwy wybrały na burmistrza i radnych takich ludzi, którym zależy tylko na czerpaniu pieniędzy z gminnej kasy zamiast działać dla dobra mieszkańców.

A wystarczyło zaczerpnąć dobre wzorce choćby z niedalekiego Bolkowa, wielkością odpowiadający Lubawce, a jak jest sprawnie zarządzany przez tamtego burmistrza i tamtych radnych, którzy dbają aby mieszkańcy mieli właściwą opiekę medyczną. Niedawno rozbudowali tamte gabinety rehabilitacyjne, gdy u nas wydaje się setki tysięcy złotych na tworzenie tylko miejsc pracy dla koleżanek.

Bolków.

W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia wykonujemy następujące zabiegi:

 1. Kinezyterapia
  – ćwiczenia bierne
  – ćwiczenia czynno-bierne i wspomagane
  – pionizacja
  – ćwiczenia czynne w odciążaniu i w odciążaniu z oporem
  – ćwiczenia izometryczne
  – nauka czynności lokomocji
  2. Masaż
  – masaż suchy
  3. Elektrolecznictwo
  – galwanizacja
  – jonoforeza
  – elektrostymulacja
  – prądy diadynamiczne
  – prądy interferencyjne
  – ultra dźwięki miejscowe
  – ultrafonoforeza
  4. Leczenie polem elektromagnetycznym
  – impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości
  5. Światłolecznictwo
  – laseroterapia punktowa
  6. Hydroterapia
  – kąpiel wirowa kończyn górnych
  – kąpiel wirowa kończyn dolnych
  7. Krioterapia miejscowa
  ………………………………………………………………………….

Lubawka.

W ramach walki z bezrobociem i trwonieniem gminnych funduszy zapewniamy dla koleżanek burmistrz Kocemby niepotrzebne etaty z wysokimi pensjami w nieczynnym seniorze+.