Bez kategorii

Będą kolejne zmarnowane miliony złotych nad zalewem Bukówka ? Moim zdaniem tylko idiota może wymyśleć to, że turysta przyjedzie nad ten zalew i zamiast pluskać się w wodzie, będzie ćwiczył na siłowni zewnętrznej, bo burmistrz Kocemba zapomniała że nad zalewem trzeba zbudować kąpieliska !!!!

W roku 2014 i 2015 prywatni inwestorzy w tym właściciel wybudowanego nad zalewem gościńca, chcieli wybudować z własnych środków całą infrastrukturę turystyczną nad tym zalewem. Opracowana przez nich koncepcja zawierała projekt budowy kąpielisk, przystani wodnych i i szeregu innych obiektów. Wszystko było już na etapie uzgodnień i przybył nad zalew dyrektor RZGW z Wrocławia. To właśnie z nim ustalono jak i gdzie mają być usytuowane pomosty pływające i jak mają być zakotwione do brzegu zalewu, a także jak mają być urządzone kąpieliska.

To wszystko miało być sfinansowane z prywatnych funduszy i gmina nie poniosła by z tego tytułu żadnych kosztów.

Takie rozwiązanie nie spodobało się burmistrz Kocembie i zastopowała wszystkie przygotowania oświadczając, że to gmina wszystko wykona i będzie tym zarządzać.

Przyszli inwestorzy, gdy zobaczyli burmistrz Kocembę i posłuchali co ona chaotycznie mówi , to postanowili zrezygnować z tej inwestycji, nie chcąc mieć nic do czynienia z tą burmistrz, która stanowczo oświadczyła, że nie dopuści, aby ktoś inny niż ona wykonał zagospodarowanie zalewu.

Tak więc burmistrz wykorzystując dokumenty prywatnych inwestorów wykonała projekt nieco modyfikując go tak nieudolnie, a może celowo, aby to jej tłuste koty zarabiały na tej inwestycji.

W ramach tego projektu w ubiegłym roku wybudowano parking, na którym nikt nie parkuje i dwie toalety zbudowane niezgodnie planem zagospodarowania przestrzennego i nie będą mogły być używane, dopóki gmina nie wyda kolejnych milionów na budowę tam kanalizacji sanitarnej.

Obecnie ogłoszono przetarg na kolejne roboty, za kolejne miliony złotych, ale czy to będą rozsądnie wydane pieniądze ? Oto co ma być wykonane w ramach ogłoszonego przetargu:

Przedmiot niniejszego zamówienia podzielony został na trzy następujące zadania: – Część I – budowa ścieżki pieszo – rowerowej z nawierzchnią szutrową wokół zbiornika wodnego Bukówka wraz z niezbędnymi przepustami; – Część II – budowa ścieżki pieszo – rowerowej na konstrukcji drewnianej tj. ścieżka pomostowa; budowa dwóch kładek na rzece Bóbr oraz budowa dwóch kładek na strumieniu Bachorzyna; – Część III – budowa jednokondygnacyjnego, niepodpiwniczonego, wolnostojącego budynku wiaty biesiadnej zlokalizowanej w miejscowości Miszkowice wraz z zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.

Niech każdy oceni taką budowę ścieżki rowerowej o szerokości 150 cm, gdzie ruch dwukierunkowy wymaga szerokości  200 cm, aby dwa rowery mogły się minąć. Nawierzchnia szutrowa dobra jest dla tras MTB, a nie dla normalnych rowerów, a co będzie z tą nawierzchnią po deszczach ? I na to mają pójść miliony złotych ?

Oprócz ścieżki niby rowerowej, ma zostać zbudowana wiata turystyczna, podobna trochę do tej na zdjęciu, tylko pokryta dachem z trawą na wierzchu.

Mam uzasadnione obawy, że biorąc pod uwagę to, ze zajmuje się tym burmistrz Kocemba to cena wybudowana tej wiaty może przekroczyć cenę wybudowania domu jednorodzinnego.

A w planach jest jeszcze budowa zewnętrznej siłowni, takiej jak na fotce, ale zapytam ponownie, czy turyści będą przyjeżdżać nad zalew, aby ćwiczyć na siłowni ?

Dlaczego nie zaplanowano budowy choćby jednego kąpieliska, a chcą siłownię ? Kto ma zarobić na urządzeniu tej siłowni ?

Większość już podaje zwycięzcę tego przetargu, bo twierdzą, że to jak zwykle ustawka pod jednego wykonawcę.

 

hk
06.06.19