Bez kategorii

Aktualne dane o zachorowaniach i zgonach w naszym kraju w związku z koronawirusem.

Łączna liczba zakażeń i zgonów w Polsce wynosi odpowiednio: 12 877 zakażonych i 644 osoby zmarły. Tylko w czwartek (30 kwietnia) odnotowano w kraju 300 przypadków i 20 ofiar SARS-CoV-2.

Nowe przypadki dotyczą: 42 osób z woj. śląskiego, 37 osób z woj. dolnośląskiego, 25 osób z woj. mazowieckiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, dziewięciu osób z woj. zachodniopomorskiego, pięciu osób z woj. wielkopolskiego, dwóch osób z woj. podlaskiego, jednej osoby z woj. świętokrzyskiego i jednej osoby z woj. podkarpackiego.

Informacje o sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu na dzień 30.04.2020 r.

 

Radio Wrocław podało, że:

W Domu Seniora w Świdnicy zachorowały 24 osoby. Cztery trafiły do szpitala, pozostali są objęci kwarantanną. W drugiej części raportu o fizjoterapeutach, którzy od poniedziałku mają wrócić do pracy, ale na razie nie wiedzą, jak ta praca ma wyglądać.

Łącznie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 12 877 osób, z czego 644 osoby zmarły. Na Dolnym Śląsku są 1563 potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19, śmiertelnych ofiar jest według danych Sanepidu 49. Dziś w regionie przybyły 43 przypadki. Czy zbliża się koniec epidemii ?

Fizjoterapeuci wracają do pracy. Pacjenci będą mogli znowu korzystać z rehabilitacji – ta zapowiedź Ministerstwa Zdrowia i premiera z jednej strony ucieszyła chorych, ale z drugiej wprawiła w zakłopotanie dyrektorów szpitali i przychodni – bo to już od 4 maja. Czyli na przygotowanie zostało kilka dni.

Czy wkrótce koronawirus nam spowszednieje i będziemy domagali się zniesienia wszelkich obostrzeń, tak jak chcą mieszkańcy innych krajów ?