Bez kategorii

A jednak dzięki burmistrz Kocembie i radnej Ochmańskiej południowa część Miszkowic i Jarkowic nie będą miały wodociągu, choć jest przyznana wysoka dotacja na budowę tego wodociągu.

Nie ma co ukrywać, że to radna Ochmańska odpowiada za to, że nie będzie budowy wodociągu w Jarkowicach i Miszkowicach. Utajnione spotkanie w sprawie budowy wodociągu spowodowało, że przybyła na nie jedynie 1/3 mieszkańców Jarkowic i Miszkowic zainteresowanych wodociągowaniem ich miejscowości, reszta po prostu nie została poinformowana o tym spotkaniu.

Najprawdopodobniej było to celowe działanie urzędu, aby doprowadzić do odrzucenia przyznanej już wielomilionowej dotacji dla gminy Lubawka na wodociąg w tych miejscowościach, ponieważ burmistrz nie zapewniła w budżecie pieniędzy na wkład własny do tej dotacji.

Po tym jak mieszkańcy „wieszają psy” na burmistrz i tej radnej,  to radna zastanawiała się jak wybrnąć z opresji. Jedyną racjonalną opcją było zebranie dodatkowych 20 deklaracji, że mieszkańcy tych domów przyłączą się do wodociągu, ponieważ 40 już taką decyzję podjęło. Radna Ochmańska miała obejść pozostałe 80 domów, aby porozmawiać z ich mieszkańcami i aby zgromadzić brakujących dwudziestu podpisów.

Miała, ale jednak tego nie zrobiła. Po prostu mówiąc kolokwialnie olała potrzeby mieszkańców i wykonywała polecenia burmistrz, aby nie doprowadzała do tego, że gmina musiała by budować ten wodociąg, gdy dla burmistrz Kocemby jest pilniejsza sprawa, tj. budowa ścieżki rowerowej nad zalewem.

Teraz gdy nadchodzi być może największa susza, to w Jarkowicach i Miszkowicach zamiast wody w kranie będzie można oglądać beczkowóz, który będzie dowoził wodę do celów konsumpcyjnych dla mieszkańców, gdyż zapewnienie mieszkańcom wody jest zadaniem własnym gminy.

Na sesji rady miejskiej gdy radna Ochmańska miała zająć się wodociągiem i przedstawić listy chętnych do włączenia się do wodociągu, to zamiast tego radna zajęła się prywatą, składając interpelację, że wiatr wieje w stronę jej domu kurzem z terenu rozburzonych zakładów gdzie ostatnio produkowano meble i choć po tylu latach to pył drzewny już dawno wywiało.

Tak więc radna Ochmańska po raz kolejny pokazała, że jest zwykłą marionetką w ręku swej koleżanki burmistrzowej i wykonuje jej polecenia, a los wodociągu dla Miszkowic i Jarkowic ma głęboko w poważaniu.