Bez kategorii

7 stycznia, wiele zakładów i urzędów ma dzień wolny od pracy i chętnie odpoczęli by na nartach. Jednakże nie wszystkim jest to dane. W powiecie kamiennogórskim są dwa stoki narciarskie. W Czarnowie i Lubawce. Czy można z nich skorzystać ?

Powyżej widzimy stok narciarski w Czarnowie zarządzany przez prywatnego właściciela, gdzie jak widać na jazdę wyciągiem na górę trzeba odczekać swoje. Poniżej widzimy stok narciarski w Lubawce zarządzanym przez burmistrz Kocembę i tu żadnych kolejek do jazdy nie ma.

Nie ma kolejek, bo burmistrz nie ma ochoty wykonać naśnieżania tego stoku, żeby mógł funkcjonować jak ten w Czarnowie. Dla burmistrz Kocemby ten „wredny rząd” chciał jej uprzykrzyć samopoczucie i już w 2020 roku dał na naśnieżanie blisko 3 miliony złotych. Do dnia dzisiejszego burmistrz naśnieżania nie wykonuje, ale zamówiła wykonanie studium opłacalności wykonywania naśnieżania, które będzie pomocne dla burmistrz, aby przekonać wszystkich, że nie opłaca się robić naśnieżania, a dla tych pieniędzy burmistrz znajdzie cel dzięki czemu niektóre „tłuste koty burmistrz” będą mogli dobrze zarobić.

Żeby było śmieszniej to należy dodać, że jest gotowy projekt tego naśnieżania wraz z pozwoleniem na budowę przygotowany przez poprzedniego burmistrza Tomasza Kulona.

Projekt jest, pieniądze są, a już blisko półtora roku nie jest ogłaszany przetarg na wyłonienie wykonawcy naśnieżania. Czy jest ktoś kto to może zrozumieć dlaczego lubawski stok dzisiaj nie działa, tak jak ten w Czarnowie ?

Może trzeba zmienić burmistrza ?